“Львівводоканал” визнав, що у тендері переміг постачальник з іранськими трубами

Поділитись

Комунальне підприємство “Львівводоканал” на своїй сторінці у фейсбук дало відповідь на звинувачення стосовно “закупівлі” іранських труб під час повномасштабної війни.

“ЛМКП «Львівводоканал» є комунальним підприємством, яке усе своє обладнання та матеріали закуповує через відкриті тендери, керуючись відповідним законодавством. Переможцем будь-яких торгів стає учасник із найнижчою ціною на запитуваний товар.

У 2022 році ЛМКП «Львівводоканал» оголошував міжнародні торги на два різні типи чавунних труб – більшого та меншого діаметрів. Перші торги завершилися у липні. Результати другого оголосили 28 вересня. Тривалість торгів у середньому — три місяці. В обох випадках переможцем стала українська компанія ТзОВ «Інтерструм». На етапі визначення переможця тендеру стало відомо, що запропонована труба іранського виробництва. На той момент також стало відомо, що Іран як країна відкрито підтримала росію у війні з Україною. І хоч пропозиція іранської труби була найнижчою із запропонованих, ми відразу почали перемовини із переможцем аукціону про обов’язкову заміну країни виробника труби ще до укладання договору із переможцем.

Постачальник попередньо погодився замінити виробника труб, але для цього згідно із процедурою проведення міжнародних торгів нам необхідно було завершити укладання угоди із переможцем тендеру, а уже після цього офіційно узгодити заміну виробника труб додатковою угодою.

Якщо ж переможець торгів не зможе надати відповідні труби з іншої країни, то угоду із цим постачальником буде розірвано і ми проведемо нові міжнародні торги. Про що теж було повідомлено підприємству.

ЛМКП «Львівводоканал» безсумнівно не буде працювати, або здійснювати закупівлі товарів у країн, що допомагають терористам”.