З понеділка – погодинні відключення електрики в області

Поділитись

На Львівщині впроваджують погодинні відключення. Про це у неділю пізно увечері повідомило “Львівобленерго” у телеграм-каналі.

Що це і яка відмінність від аварійних ?

Минулого тижня на Львівщині впроваджували вимушені аварійні відключення. Вони застосовуються у разі несподіваного виникнення аварійного дефіциту потужності в енергосистемі держави. Це крайній захід, який вводиться негайно за розпорядженням диспетчера «Укренерго», тому заздалегідь попередити, буде відключення чи ні — складно.

Починаючи з понеділка, 31 жовтня, в Україні та на Львівщині зокрема впроваджується інший тип обмежень — графік погодинного відключення електроенергії. Ознайомитись з графіком можна на сайті «Львівобленерго» у розділі «Чому немає світла»: https://poweroff.loe.lviv.ua/

Такі відключення застосовуються з метою запобігання порушенням режиму роботи енергосистеми України внаслідок дефіциту електричної потужності.

Ключова різниця між аварійними та погодинними відключенням — погодинні плануються заздалегідь, і енергокомпанії мають змогу повідомити про них споживачів, на відміну від аварійних відключень.

Окрім цього, в графіку аварійних відключень задіяно близько 40% всіх споживачів, то у погодинних відключеннях — 80%.

Відзначимо, що до графіків відключень не потрапляють такі споживачі як важливі об’єкти критичної інфраструктури, лікарні. Вони можуть залишитись без світла лише у випадку повного знеструмлення області або внаслідок цільових атак росіян на електромережі, які живлять ці об’єкти.

Тому якщо Ваш будинок отримує електроенергію тією ж лінією електромереж, що й, наприклад, лікарня, велика ймовірність, що Ви не потрапите до графіку відключень. Але перевірити це Ви зможете безпосередньо глянувши на графік відключень.

Хочемо наголосити, що наразі в новинах, у побуті вживають багато різних назв відключень і це додатково заплутує людей.

Тому ми вирішили користуватись лише тими назвами, які передбачені чинними нормативними документами:
• Графік аварійних відключень
• Графік погодинного відключення електроенергії

Як запобігти впровадженню вимкнень? Всім потрібно самостійно обмежити споживання електроенергії і не вмикати енергоємні прилади у період найбільшого навантаження на електромережу з 8 до 11 години вранці та з 17 до 23 години ввечері.

Натомість радимо використовувати електроенергію вночі після 23 години: наприклад, перенести на нічний час прання, підігрів води, обігрів помешкання, зарядку телефонів та інших пристроїв тощо.

Дотримуючись цих рекомендацій Ви допоможете зберегти стабільну роботу енергосистеми України, незважаючи на атаки російських окупантів