Відомо, які пошкодження отримали російські кораблі у Севастополі

29 жовтня, як відомо, російські кораблі у Севастопольській бухті, яку разом з Кримом окупувала росія у 2014-у році, зазнали серйозних ушкоджень. Окупанти вже встигли звинуватити у “бавовні”, яку вони назвали “терактом” і ЗСУ, і Велику Британію, яка, мовляв, підготувала український військових для таких “диверсій”.

Сьогодні вже відомо, які ушкодження дістали кораблі росії і наскільки довго вони вийшли з ладу. Про це у своєму телеграм-каналі розповів військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив ” Олександр Коваленко.

На його переконання, російські кораблі зазнали серйозних ушкоджень. Зокрема, фрегат проєкту 11356р «Адмірал Макаров» та морський тральщик проєкту 266м, шифр «Аквамарин-М» – «Іван Голубець» ще не скоро повернуться у стрій.

До слова, «Адмірал Макаров» – носій 8 крилатих ракет «Калібр» і обстрілював неодноразово українську територію ракетами.

Тральщик «Аквамарин-М» – «Іван Голубець» брав безпосередню участь у мінуванні виключної економічної зони України, тим самим блокуючи судноплавство.

«У будь-якому випадку, у результаті інциденту був пошкоджений не просто морський тральщик, а повноцінний військовий злочинець, який несе повну відповідальність за продовольчу кризу, як і інші кораблі Чорноморської флотилії РФ».

Фрегат «Адмірал Макаров» проєкту 11356р

Як зазначив Коваленко, у 2014 році, коли Росія вторглася в Україну, були припинені поставки ряду комплектуючих російським кораблебудівникам. Одною з таких була газотурбінна корабельна установка М7Н2.

«Фактично, Україна своїми санкціями унеможливила подальшу реалізацію перспективного проекту 11356 для ВМФ РФ, а зараз ми і зовсім можемо спостерігати, як цей проект множиться на нуль, діями якихось непізнаних надводних об’єктів! Адже в складі ВМФ РФ таких фрегатів всього три, і будувати нові вони не можуть. Хоча, помилка, не три, а тепер вже два. Адже поки фрегат на ремонті, він не в складі. А скільки триватиме ремонт і чи підлягає він йому взагалі – це ще більш цікаве питання, відповідь на яке ми теж дуже скоро дізнаємося».

Морський тральщик «Аквамарин-М» – «Іван Голубець» проєкту 266м

За інформацією оглядача, цей корабель був введений до складу флоту в 1973 році. У складі ж Чорноморської флотилії РФ таких кораблів всього чотири, і будувати подібні їм вони не можуть.

«Пошкодження, що їх отримав «Іван Голубець» від якогось непізнаного надводного засобу, ще будуть уточняться. Але той факт, що він потребує ремонту, – незаперечний».

У відповідь на пошкодження російських кораблів окупанти заявили, що виходять із “зернової угоди”, яку вони підписали із ООН та Туреччиною.