ООН стурбоване виходом росії із “зернової угоди”, Україна продовжить відвантажувати зерно

Поділитись

На заяву росії про вихід із “зернових угод” як відповідь на начебто атаку на російські кораблі біля Севастополя, що сталася у суботу вранці, відреагувала ООН як один із підписантів угоди.

ООН підтримує контакти з російською владою після повідомлень про те, що Москва припинила участь в «зерновій угоді». Про це сказав речник ООН Стефан Дюжаррік, повідомляє “Главком” з посиланням на агентство Reuters.

«Життєво важливо, щоб усі сторони утримувалися від будь-яких дій, які можуть поставити під загрозу Чорноморську зернову ініціативу, яка є критично важливою гуманітарною діяльністю, яка явно позитивно впливає на доступ до їжі для мільйонів людей у всьому світі», – сказав Дюжаррік.

Зі свого боку Україна посередництвом міністерства інфраструктури заявила, що продовжить відвантажувати агропродукцію для забезпечення глобальної продовольчої безпеки. Роботу “зернового коридору” Україна не зупинятиме, заявила пресова служба міністерства.

«Хочемо наголосити, що реалізація «Ініціативи» має виключно гуманітарний характер. Саме тому українська сторона не зупинила коридор, навіть незважаючи на російські атаки 23 липня (наступного дня після підписання «Ініціативи»), 23 вересня – на порт «Одеса», а також нещодавні атаки на енергетичну інфраструктуру, які знеструмили портову інфраструктуру», – йдеться у заяві міністерства.

За даними Мінінфраструктури, з 1 серпня, з моменту виходу з українського порту «Одеса» першого судна, було експортовано понад 9 мільйонів тонн продовольства, з них понад 5 мільйонів тонн – до країн Африки та Азії. У рамках Всесвітньої Продовольчої Програми під егідою ООН до країн, що перебувають на межі голоду, було відправлено 190 тисяч тонн української пшениці.

«Водночас наголошуємо, що Україна залишається надійним партнером для цивілізованого світу і готова продовжувати оперативно збирати та відвантажувати агропродукцію для забезпечення глобальної продовольчої безпеки», –підкреслили у міністерстві.

Голова Офісу президента Андрій Єрмак висловився у телеграм-каналі про так званий вихід росії із “зернової угоди”:

Примітивність російського шантажу у всьому. Ядерний шантаж, енергетичний, продовольчий…

Вигадки про «брудну бомбу», над якими сміється весь світ.

Вигадані теракти на власних об‘єктах…

Все надто примітивно та передбачувано.

Агонія злочинців, які не можуть зрозуміти, що інфантильними ультиматумами вони нічого не досягнуть. І що їх час добігає кінця.