У парку Львова здали в оренду історичну ротонду та два павільйони

Поділитись

У Стрийському парку міста чиновники мерії здали в оренду історичні будівлі – ротонду та два павільйони.

Про це повідомили у групі Гаряча лінія міста Львова.

У львівському парку провели аукціони оренди. Управління комунальної власності ЛМР виставило на аукціон оренди ротонду та два павільйони у Стрийському парку.

Такий аукціон з оренди приміщень у парку чиновники провели вперше. Суми сягнули рекордних цифр. Всі будівлі – історичні, тож адміністрація Стрийського парку передбачила відновлення історичних фасадів. Пластикових вікон там точно не буде.

На аукціон оренди у Стрийському парку виставили три приміщення – ротонду та два павільйони. Усі – розташовані на центральній алеї парку і всі є історичною спадщиною.

Торги, які організувало управління комунальної власності Львівської міської ради, були більш ніж успішними. За кожен лот змагалися 10 і більше учасників. Логічно вартість оренди збільшилася в рази. Наприклад, оренда ротонди підстрибнула з 10 тисяч до 165 тисяч грн за місяць !

Оренда справді дуже велика. Прирівнюється до цін в центрі міста. А може, навіть і більше вийшло.

Можна робити висновок, що перший млинець – оренда приміщень у львівському парку через аукціон – не став гливким, а навіть дуже гарним наповненням міського бюджету.

Відомо, що павільйони та ротонду будували як торгові площі для міжнародного ярмарку, який відбувався у 1920-1930-х рр. Важливо зберегти їхній автентичний вигляд. Як це було 100 років тому. Саме тому в умовах кожного аукціону за наполяганням Стрийського парку було передбачено: капітальний ремонт приміщень буде відбуватися винятково за тим проектом, який замовила і затвердила адміністрація парку за погодженням управління охорони історичного середовища. Жодного розширення, збільшення висоти чи пластикових вікон.

Орендарі – це об’єктивно додаткове навантаження на парк. Прокладання комунікацій (зараз здані в оренду приміщення не мають ні світла, ні води), організація їхньої роботи (завезення товару), банальне прибирання сміття, яке продукуватимуть клієнти нових орендарів.

Роботи в парку додасться, а от фінансових надходжень ні. Зараз юридично кошти від оренди цих об’єктів будуть йти лише у загальний кошик бюджету. Чиновники міста тепер думають як частину цих надходжень скерувати до казни до Стрийського парку.