За що воює львівська мерія у Брюховичах ?

Відповідь у цій ситуації дуже проста. Львівська мерія, яка всіляким чином перешкоджає забудовнику щось будувати на ділянці 3,5 га !, бореться з висоти владних повноважень за землю !

Зрозуміло, що кожна із сторін, і бізнесмени , і чиновники, мають власні інтереси. Тим цікавіше спостерігати, що буде на місці колишньої будівлі, яка ще у 1992-у році починалася будуватися як школа. Але у 1995-у році об’єкт заморозили через нестачу коштів.

Йдеться про ділянку площею майже 3,5 га на вул. Широкій, 2. У 2020 році Брюховицька селищна рада передала ділянку в безкоштовне користування підприємству ГО «Асоціація інвалідів захисників вітчизни “Львівська здравниця”», а недобуд списала з балансу як будівлю, що не підлягає реконструкції чи перебудові. Все було зроблено ще до того як Брюховичі увійшли до складу Львівської ОТГ, за що так сильно бореться Андрій Садовий, бо ж тоді саме від чиновників львівської мерії залежать всі будови і землі.

Організація начебто планувала збудувати на цій землі реабілітаційний центр для ветеранів. Зрозуміло, що благими намірами… Отож у жовтні 2020 року вона отримала містобудівні умови та обмеження на будівництво масштабного комплексу із житлом і торговим центром, у якому центр реабілітації мав займати лише 500 м2 з 44 тис. м2 загальної площі.

Львівські юристи і чиновники ймовірно підказали прокуратурі, що варто відкрити провадження через виділення землі приватній організації. Отож у 2021 році прокуратура відкрила кримінальне провадження за ч. 2 ст. 364 ККУ (зловживання владою або службовим становищем), а Галицький районний суд, у межах провадження, ділянку арештував.

У вересні 2022 року суддя Галицького районного суду Віталій Радченко на клопотання ГО «Асоціація інвалідів захисників вітчизни “Львівська здравниця”» скасував арешт ділянки. А значить компанія, що має ділянку в користуванні, може знести недобудовану школу й почати нове будівництво.

Сайт медіахолдингу дружини Садового Катерини Кіт zaxid.net з’ясував, хто ж причетний до pасновників «Асоціації інвалідів захисників вітчизни». Це Роман Берко і Остап Проць. Роман Берко нібито пов’язаний із відомими забудовниками. Зокрема, донедавна був засновником кооперативу ЖБК «Воля», який зареєстрований в Брюховичах, на вул. Львівська, 92, де розташований ЖК «Грінвуд». Саме цю компанію колишній селищний голова Брюховичів Володимир Доманський назвав однією з інвесторів проекту комплексу ГО «Асоціація інвалідів захисників вітчизни “Львівська здравниця”».

На суд немає часу, залучимо надзвичайників

Оскільки чиновникам Львова боротися із забудовником у суді займе більше часу, вони вирішили вставити палки в колеса забудовникам через всілякі комісії. Мовляв, вони ж хвилюються аби раптом не виникло якоїсь надзвичайної ситуації !

І вже на сайті мерії з’являється повідомлення про позачергове засідання міської комісії ТЕБ та НС. Заслухавши доповіді голови Шевченківської районної адміністрації Надії Банах та керівника департаменту міської агломерації ЛМР Юрія Лукашевського, комісія визнала ситуацію такою, що потребує вжиття невідкладних заходів реагування. Відтак, аби убезпечити доступ до тротуару та проїжджої частини дороги від незаконного облаштування заїзду, тут встановили обмежувальні конструкції.

Комісія з ратуші у Львові встановила, що працівники ЛКП «Муніципальна варта» мають забезпечити громадський порядок та унеможливити проведення незаконних дій на цій ділянці. Також місто готує звернення до ПАТ «Львівобленерго» – аби перевірити законність підключення до мереж енергопостачання на цій території. Окрім цього, управління екології та природних ресурсів має утриматись від  видачі будь-яких документів на зрізку дерев та зелених насаджень. Одне слово, слуги Садового нацькували на забудовника усі служби, які тільки можна.

«Перед тим, як розпочинати роботи, забудовник має отримати дозвіл на порушення благоустрою. Має бути погодження поліції, аби транспорт міг сюди заїжджати. На сьогодні ні погодження поліції, ні дозволу на порушення благоустрою немає. Тобто правових підстав заїзду техніки на цю земельну ділянку немає. Є певні правила і для зрізки дерев. В цьому випадку і вони не дотримані. Тому, аби зупинити незаконні роботи, це питання розглянули на комісії ТЕБ і НС і прийняли відповідні управлінські рішення», – зазначила заступниця міського голови з питань житлово-комунального господарства, заступниця голови міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій Ірина Маруняк.

Роботу будівельників у такий спосіб чиновники Садового призупинили. Але ж і забудовник не буде чекати з моря погоди. Чекаємо продовження конфлікту за ласий шматок брюховицької землі.