В Україні хочуть запровадити штрафи для пішоходів за відсутність “світлячків”

Законопроєкт щодо нових штрафів для пішоходів за відсутність світловідбивних елементів можуть запровадити нардепи парламенту України. Таке покарання можуть запровадити за пересування вночі проїзною частиною або узбіччям без світловідбивних елементів.

Відповідний законопроєкт №8156 пропонується внести зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо відповідальності за пересування пішоходами проїзною частиною або узбіччям у темну пору доби чи в умовах недостатньої видимості без використання світлоповертальних елементів (стрічки, наклейки, жилету) або одягу, який має світловідбивні елементи.

У проєкті пропонується накладати за такі порушення штраф у розмірі трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (51 грн).

Йдеться про те, щоб у темну пору доби пішоходи, які рухаються проїзною частиною чи узбіччям, повинні використовувати світлоповертальні елементи. Сьогодні такої норми, яка б карала пішоходів за відсутність таких елементів немає.

«Зважаючи на це, пішоходи нехтують дотриманням правил дорожнього руху, що не сприяє попередженню та запобіганню дорожньо-транспортних пригод, спричинених неможливістю водіями у темну пору доби та в умовах недостатньої видимості розпізнати пішоходів», – йдеться у пояснювальній записці до проєкту.

За статистикою, саме низька видимість пішоходів у темний час доби (особливо в осінньо-зимовий період) є однією з найпоширеніших причин ДТП з фатальними наслідками в Україні.