У Львові побачить світ книга борця за волю Суринаму

Поділитись

28 жовтня у Львові в обласному відділенні Спілки журналістів України відбудеться презентація українського перекладу книги «Ми, раби Суринаму»  видатного борця за незалежність Суринаму, просвітителя й громадського діяча Антона де Кома (1898 – 1945).

Книга «Ми, раби Суринаму» вже давно стала класичною, постать самого Антона де Кома також добре знана й шанована у світі. Варто зазначити, що загинув він у нацистському концтаборі, похований на Алеї героїв в Амстердамі.

На одній з площ Амстердаму на його честь встановлено великий пам’ятник, центр суринамської культури в Нідерландах також носить його ім’я.

У самому Суринамі всі знають хто такий Антон де Ком, його спадщина вивчається у школах, на його честь названа одна з головних вулиць столиці, міста Парамарібо, а також національний університет Суринаму.

Книга «Ми, раби Суринаму» є своєрідним викладом історії країни з найдавніших часів до середини 1930-х років, коли Суринам ще був колонією Нідерландів.

Автор детально описує жахіття рабовласництва, колоніальної системи визискування й грабунку природних ресурсів поневоленої країни, боротьбу за свободу. Незважаючи на те, що багато сторінок твору присвячені дійсно важким явищам, загальний настрій автора залишився оптимістичним – він свято вірив у те, що настане день визволення і Суринам стане успішною незалежною і демократичною державою. Зараз Суринам активно просувається саме таким шляхом.

Варто зазначити, що Республіка Суринам стійко підтримує Україну шляхом голосування в ООН, суринамська громадськість з великою симпатією ставиться до України, в Суринамі постійно відбуваються різноманітні акції підтримки України й засудження російської агресії проти нашої держави. Президент Суринаму Чан Сантохі взяв участь в роботі Кримської платформи. Налагоджуються економічні зв’язки між нашими державами.

Саме тому перший в історії переклад українською мовою книги суринамського автора є дійсно важливою подією, адже сприяє тому, щоб українці дивилися на світ не крізь запаскуджені окуляри «русского міра», а своїми власними очима і сприймали світову культуру безпосередньо, звертаючись до першоджерел.

В заході візьмуть участь:

  • співкоординатор проекту «Суринамський інфлюкс», громадський діяч Джейсон Хок Мен Чой
  • автор проекту «Суринамський інфлюкс», голова правління ГО «Українська Ініціатива» Юрій Косенко
  • український борець вільного стилю, учасник Олімпійських ігор 2012 та 2016 років. бізнесмен та громадський діяч-суринамофіл Андрій Квятковський, за спонсорської підтримки якого зазначена книга побачила світ