Президент Франції Макрон подарував Папі Франциску книгу, яку викрали зі Львова

Поділитись

Макрон подарував Папі Франциску видання Канта, вкрадене у Львові. Про це у соцмережі повідомив відомий львівський історик Іван Матковський.

Еммануель Макрон після вчора під час візиту у Ватикані подарував Папі Франциску працю Іммануїла Канта “Вічний мир: Філософський нарис”, видану 1796 р.

На цьому виданні чітко видно печатку власника книги, яким виявилася “„Czytelnia Naukowa we Lwowie” – перше львівське наукове товариство студентів, засноване у 1867 р. Спадкоємцем їхньої бібліотеки нині є Львівський Університет ім. Івана Франка.

За яких обставин видання потрапило до Емануеля Макрона – невідомо. Невідомо також, коли його вкрали зі Львова: під час Другої світової, чи після 1991 р.

Один із дописувачів припускає, що книга швидше за все потрапила до Франції з Німеччини. Адже німці після окупації Львова вилучали з бібліотек усю літературу авторства німецьких філософів та письменників. Дописувач Nicolas de Orlinсe припускає, що, можливо, це спроба вбити клин між поляками та українцями. Бо ж Львів, безсумнівно українське місто і книжка теж львівська.