Коли закінчаться російські ракети і чи врятують окупантів іранські “мопеди”

Керівник Головного управління розвідки при Міністерстві оборони України Кирило Буданов оцінив арсенал російських терористів і розповів про мету терористів у найближчий час. Про це керівник ГУР розповів “Українській правді”.

На його думку, росія насправді робить все для того, щоб терирозувати населення України, руйнуваннями і трощенням енергетичної структури та будинків сіяти паніку і темряву у прямому значенні цього слова. Тобто окупанти вдаються до звичайного терору.

Як правдиво закликають російські пропагандисти з телевізора, вони хочуть “погрузити Україну в суцільну темряву і холодну зиму”. Це справді їхня мрія. Вони вже давно перейти від риторики захопити Київ за три дні до намагань перетворити Україну у суцільний морок.

Кирило Буданов наголосив, що раніше російська армія била по військових об’єктах, а зараз ракети націлюють на енергетичні підприємства України. Саме тому росія є державою-терористом.

“Терор з використанням “Шахедів” насправді може бути ще довго. А от з використанням ракет – ні, тому що запаси майже вичерпані. По “Іскандерах” – це біля 13% залишилося, по ракетах типу “Калібр-ПЛ”, “Калібр-НК” – це біля 43%, по ракетах Х-101 та Х-555 теж біля 45%. Просідати нижче 30% взагалі дуже небезпечно, тому що це вже йде НЗ (недоторканий запас )”. 

Кирило Буданов підкреслив, що по “Іскандерах” Росія вже давно пройшла НЗ, але по “Калібрах” і по Х-101, Х-555 ще намагаються якось утримуватися в межах своїх норм. Причому відомо, що “Калібри”, які зараз запускають терористи по Україні, виготовлені вже в цьому році.

Кирило Буданов нагадав також, що точність російських ракет має велику похибку – десь 500 метрів. Бо ж коли був удар по Києву, то росіяни очевидно хотіли влучити у будинок СБУ, а удар прийшовся у вулицю.

Через нестачу ракет та через їхню невисоку ефективність і точність, вони були змушені використовувати іранські дрони. Це Mohajer-6, який в принципі ніяк себе тут не показав, і “Shahed-136”. От “Шахед” вони масово тут застосовують. Але і ці “мопеди” українські сили ППО збивають вже десь на 70 відсотків.