У Хорватії відкрили пам’ятний знак Іванові Франкові

Поділитись

У хорватському місті Ловран, де Іван Франко надихався для творчості, відкрили пам’ятник знак українському письменнику.

Про це у телеграм-каналі повідомив голова львівської ОВА Максим Козицький.

У хорватському місті Ловран він проходив оздоровлення й черпав сили та натхнення для нового творчого злету. Тепер на згадку про українського письменника і мислителя поруч з історичною набережною Лунґомаре встановлена символічна скульптурна композиція «Поет і Птах». Вона втілює життєвий і творчий шлях Івана Франка, а в умовах сьогодення – демонструє українську сміливість і прагнення до здобуття щасливого майбутнього.

Цей проєкт постав з ініціативи Надзвичайного і Повноважного Посла України в Республіці Хорватія Василя Кирилича, Львівська ОВА підтримала ідею на всіх етапах – і фінансово, і організаційно.

Дякую усім причетним до втілення цього важливого проєкту, зокрема Посольству України у Республіці Хорватія, Львівському національному літературно-меморіальному музею Івана Франка, Муніципалітету Ловрана, Верховній Раді України та авторам композиції – Володимиру й Василю Одрехівським.

Ця подія – підтвердження наших історичних взаємин, знак солідарності й поваги між українським та хорватським народами. Також дякуємо за всю підтримку, яку Хорватія надає Україні від початку повномасштабного вторгнення.