Львівські театрали виступлять у Франції

Сьогодні, 23 жовтня у Національному народному театрі французького міста Віллербан виступлять артисти Львівського академічного театру імені Лесі Українки з гастролями. Львів’яни покажуть французьким глядачам виставу Imperium Delendum Est — першу сценічну роботу, підготовану після повномасштабного вторгнення росії в Україну.

З цією виставою львів’яни виступлять і в інших містах Франції в межах гастролей у цій країні. Про гастролі львівських артистів повідомили у львівській мерії.

З 19 по 30 жовтня відбудеться перше представлення спеціальної програми Contre-Sens («Хибне тлумачення») в рамках одного з найбільших театральних фестивалів Франції Sens Interdits («Заборонені сенси»). Ця спецпрограма є оперативною реакцією фестивалю на повномасштабне вторгнення росії в Україну.

Програма Contre-Sens буде проходити раз на два роки. Основна мета цієї спецпрограми — дати можливість французькому суспільству відірватись від новин і знайти час, щоб почути голоси митців, мислителів, журналістів та свідків, зокрема з України.

Кілька слів про виставу Imperium Delendum Est, яку львів’яни показують французькій публіці.

Це вистава на перетині жанрів. У ній переплітаються голоси болю, люті та надії. У ній є поезія Галини Крук, Катерини Калитко та Мар’яна Пирожка, написана після 24 лютого. Є багато музики і один жарт.

«Imperium Delendum Est не має чіткого жанрового визначення. Як і наше життя сьогодні. У цій виставі багато голосів, що звучать люттю, болем і надією. Багато музики, що бринить боротьбою та свободою. Ми промовляємо слова, які написали цієї весни українські поетки та поети. Ми ділимось страхами і снами. Ми сміємось з одного жарту, хоча насправді це не жарт», — йдеться у описі вистави.

Покази вистави відбудуться у національних театрах ще двох міст: 24 жовтня у Національному театрі комедії у місті Сент-Етьєн та 25 жовтня у Національному театрі комедії міста Валанс.