В Укренерго показали як економили/витрачали електрику в регіонах

Поділитись

Диспетчери “Укренерго” бачать більш ощадливе енергоспоживання в багатьох регіонах, але не у всіх. Про це енергетики повідомили у соцмережах.

На жаль, ситуація в енергосистемі ще не стабілізувалася повністю, ми все ще проситимемо вас про економію і ще певний час будемо змушені застосовувати обмеження, але зараз спробуємо пояснити, як зробити їх коротшими – на прикладі ситуації в енергосистемі 20 жовтня.

Як ми неодноразово говорили, в енергосистемі є години максимального споживання – це з 7 до 11 ранку та з 17 до 23 вечора. Ми бачимо що люди нас почули, але частково – вчора, 20 жовтня, більшість поекономили до 10 ранку, а потім споживання різко почало рости. Тобто пік змістився, але не зник, і диспетчери були вимушені застосувати примусові відключення в центральному і північному регіонах. Тому ми просимо всіх ще раз – уважно поставитися до наших прохань.

Не вмикайте багато приладів одночасно. Якби всі дослуховувалися поради “Одна лампа плюс один прилад одночасно” – відключення могли б бути коротшими. Або подекуди їх могло б і не бути. Якщо працює духовка – не вмикаємо в цей час чайник, фен чи праску. Якщо прасуємо чи пилососимо – не вмикаємо електроплиту чи духовку. Увага – обмеження не розповсюджується на зарядні пристрої телефонів. Вони не споживають багато, а бути на звʼязку зараз справді важливо.

Тепер деталі.

Вчора, 20 жовтня, щоб зменшити навантаження на мережі та збалансувтаи енергосистему, Диспетчерський центр «Укренерго» вимушено застосував по всій країні обмеження споживання промислових підприємств, а в окремих регіонах і побутових споживачів. Підприємства обмежували з самого ранку, а трохи пізніше – вже і домівки українців. Зняли всі обмеження лише пізно ввечері.

Найбільший пік споживання 20 жовтня був не ввечері, як зазвичай, а о 10-й годині ранку. При цьому кияни в цей момент вчора споживали стільки ж, як і ввечері попереднього дня, мешканці Київської та Чернігівського області навіть більше – на 17% і 9% відповідно. Також пікове споживання відчутно збільшилося в Херсонській та Миколаївській областях.

Решта регіонів вранці 20 жовтня споживали менше, ніж ввечері попереднього дня, але все одно в Черкаській, Житомирській, Харківській, Сумській, Полтавській, Запорізькій та Дніпропетровській областях також довелося вводити обмеження.

Водночас, ввечері українці зменшили споживання в середньому на 5,4% порівняно з попереднім днем. Найбільше – в Чернігівській, Хмельницькій, Полтавській та Сумській областях.

Надворі дедалі холоднішає. Ми розуміємо бажання зігрітися. Але зрозумійте і нас – відновлення пошкодженої обстрілами мережі та збалансування енергосистеми пройде швидше, якщо мережа не буде перевантажена.

Про те, як ви можете допомогти енергетикам ощадливим споживанням, ми розповідали тут https://bit.ly/3CQpzvP