Чому яйця коштують як пачка цукерок з горішком ?

Поділитись

За останній місяць яйця в українських магазинах подорожчали більш як удвічі. Подекуди коробочка з десяти яєць коштує до 80-и гривень.

Звісно, що на яєчний ринок вплинула війна і окупація російськими військами територій, де продукували яйця у великій кількості. Принаймні про це стверджують у Мінагрополітики.

відомо, що нині припинили роботу або скоротили виробництво Дмитрівська птахофабрика на Донеччині та філія Богодухівської птахофабрики на Харківщині. В руках окупантів птахокомплекс “Чорнобаївський” (входить в “Авангард”, Херсонщина). Він був одним з найбільших виробників яєць в Україні, кажуть у Союзі птахівників України. “Авангард” втратив поголів’я курей та потужності і в інших областях. А саме “Авангард”, що входить у агрохолдинг “Укрлендфармінг” (Олег Бахматюк) разом із виробником “Ясенсвіт” є найбільшими виробниками яєць в Україні.

У союзі птахівників України, як пише “Економічна правда”, кажуть, що наш ринок втратив біля 20 відсотків яєць. Гуртовики підняли вартість яєць на 60 %. Серед причин також подорожчання енергоносіїв і логістика.

За словами заступника міністра агрополітики Тараса Висоцького, на відновлення кількості поголів’я в областях, де традиційно вирощують яєчних курей, потрібно щонайменше два-три місяці, через що і виник “часовий лаг”.

Оскільки через обстріли люди могли запастися “зайвими” яйцями, ціна на цей продукт, що входить у трійку найпопулярніших, підстрибнула.

Директор Союзу птахівників України Сергій Карпенко вважає, що у жовтні очікуються збільшення виробництва яєць і цінова стабілізація, а в листопаді – зниження цін. У Мінагрополітики називають схожі терміни, проте гравці на ринку говорять про кінець року.

Антимонопольний комітет каже, що не отримував скарг щодо підвищення вартості яєць на внутрішньому ринку. Втім, комітет надішле найбільшим виробникам листи з вимогою надати інформацію про ціноутворення на яйця.