Меру Дніпра пропонували рекордний відкат

Поділитись

Міському голові Дніпра Борису Філатову колишній нардеп пропонував рекордний хабар за безконкурсне будівництво у місті метрополітену. Про це повідомив сайт НАБУ.

18 жовтня 2022 року НАБУ і САП викрили колишнього нардепа на спробі підкупу за 22 млн євро міського голови Дніпра. Це одна з рекордних сум пропонованої неправомірної вигоди, яку зафіксували українські правоохоронці.

За даними слідства, у жовтні цього року колишній народний депутат України (у минулому — топпосадовець державної компанії «УкрБуд») запропонував міському голові міста Дніпро неправомірну вигоду за укладення з підконтрольними йому компаніями контракту з будівництва метрополітену в Дніпрі поза конкурсом. Кошти обіцяв надавати частинами впродовж дії проєкту – до 2027 року. «Лояльність» мера екснардеп оцінив у 10% від вартості проєкту (220 млн євро), що становить відповідно 22 млн євро. Відомо, що фінансування за проєктом здійснюється коштом кредиту Європейського банку реконструкції і розвитку.

Екс нардепа затримали в порядку ст.208 КПК України, вирішується питання про повідомлення про підозру. Попередня правова кваліфікація правопорушення – ч. 4 ст. 369 КК України. Розслідування цих фактів НАБУ розпочало за заявою міського голови Дніпра.

Екснардеп (ймовірно мова йде про Максима Микитася) є також є обвинуваченим в іншій справі, яку розслідує НАБУ і САП, за фактом заволодіння 81 млн грн коштів Нацгвардії. Справа наразі слухається у суді.