У Польщі українцям допомагатиме нова комісія

Поділитись

В Нижньосілезькому воєводстві створено Міжвідомчу комісію для організації допомоги українцям.

У Вроцлаві при Нижньосілезькому воєводстві створено Міжвідомчу комісію для організації допомоги українським біженцям в Польщі та допомоги місцевим громадам в Україні.

Про це повідомила голова Львівської обласної ради Ірина Гримак.

За її словами це перша така комісія створена у Польщі. Крім того, в межах своєї робочої поїздки до Вроцлава голова Львівської обласної ради виступила на урочистому засідання Сеймику з нагоди святкування XIII свята Нижньосілезького воєводства. Ірина Гримак подякувала польському народу за підтримку України. Вроцлав та Нижньосілезьке воєводство серед тих, хто першими розпочали організацію гуманітарних вантажів до України.

Україна отримала «швидкі» для фронту і новітнє обладнання для медичних закладів, речі першої необхідності для воїнів. Крім того, у місті та регіоні з перших днів повномасштабного вторгнення швидко організували 11 пунктів перебування біженців.

Сьогодні, за різними оцінками, у Вроцлаві проживають близько 200 тисяч українців, а це майже третина мешканців міста. Близько 300 українок з дітьми, які приїхали з українських регіонів, що охоплені війною, живуть у вроцлавському прихистку “Сезам”. Його організували на базі університетського готелю з ініціативи фонду Медична Солідарність – Fundacja Medyczna Solidarność та голови наглядової ради фонду Пьотра Риковського. Тут поляки допомагають українцям адаптуватися до нових умов, знайти роботу та навчальні заклади для дітей, а також отримати медичну допомогу.

Під час відвідин центру Ірина Гримак та депутат Львівської міської ради Петро Адамик поспілкувалися з українцями та ознайомилися з умовами їх перебування. Під час візиту голова Львівської обласної ради спільно з польськими благодійниками президенткою правління фонду WROC ma MOC Ізабелою Боднар та головою наглядової ради фонду Медична Солідарність – Fundacja Medyczna Solidarność Пьотром Риковським, а також консулом України у Вроцлаві Юрієм Токарем зустрілася з головою Сеймику Нижньосілезького воєводства Анджеєм Ярохом та радниками Даміаном Чарториським і Титусом Мрожеком.

Під час зустрічі голова ради та голова Сеймику обговорили поглиблення співпраці між місцевим самоврядуванням Нижньосілезького воєводства та Львівської області, а також питання гуманітарної підтримки України у боротьбі з ворогом. «Під час усіх зустрічей розповідала нашим польським партнерам гірку правду про масштабні наслідки нещодавніх масованих обстрілів цивільної інфраструктури наших міст.

Про те, що українці не зупиняються та продовжують працювати, розвиваючи співпрацю з європейськими країнами. Також передала польському народові щиру подяку від львів’ян, від українців, від Збройних Сил України за підтримку героїчної боротьби нашого народу», – зазначила за підсумками поїздки Ірина Гримак.