Львівські хірурги врятували хлопцю з Донеччини заблоковану нирку

У нирці 13-річного Павла з Донеччини утворився кораловидний камінь, який заблокував дитині нирку. Лікарі Першого медичного об’єднання Львова вирішили прооперувати хлопця, щоб відновити роботу нирки. Про це медики повідомили у соцмережі.

Камінь площею 24 см лікарі видалили через маленький розріз.

Відомо, що кораловидний камінь формується у дорослому віці. Однак 13-річний Павло з Донеччини від народження має ДЦП, а також епілепсію. Великий камінь з’явився через малорухливість та велике навантаження організму ліками.

Медики відділення урології дитячої лікарні Святого Миколая роздробили та видалили його без розрізу через 5-міліметровий отвір. Мініінвазивне втручання виконали методом перкутаної нефролітотрипсії (PCNL). Хоча сам метод PCNL найбільш поширений в дорослій урології.

Хлопчик – із прифронтової Дружківки. Спочатку Павло лікувався в Харкові, пізніше через війну та хворобу сина сім’я переїхала до Львова.

Уже тут медики виявили: вся порожнина нирки була виповнена утворенням розміром 8х3 см. І вже не було місця, де могла б збиратися сеча. Простіше кажучи, орган просто не міг виконувати своєї функції.

Через невеликий прокол та з допомогою півміліметрової металічної трубки, камери та ультразвукової приставки спеціалісти роздробили камінь. А його частинки вибили назовні постійним потоком рідини.

Відновлення після такої операції – швидке. Пацієнта уже виписали.

Зазначимо, що найменша дитина з кораловидним каменем у нирці, яку лікували спеціалісти урологічного відділення, мала лише 9 місяців.