Львівські лікарі провели унікальну операцію на печінці

Поділитись

Унікальну операцію на печінці провели лікарі Першого медичного об’єднання. Про це медики розповіли на своїй сторінці у соцмережі.

Планове обстеження виявило в мешканки Одещини Олени множинні новоутворення в печінці. Жінка звернулась до спеціалістів відділення онкології та онкохірургії лікарні Святого Пантелеймона. МРТ показало, що у Олени гемангіоматоз печінки – зазвичай доброякісні судинні ураження печінки, які мають вроджене походження та за певних умов потребують хірургічного лікування.

У цьому випадку одна гемангіома великих розмірів повністю заміщувала ліву частку печінки, друга – знаходилася у правій. До того ж, новоутвори достатньо швидко, хоч і безсимптомно прогресували у розмірах.

Одне слово, тканини печінки було уражено наполовину. Тому треба було визначити залишковий об’єм печінки за допомогою КТ-вимірювання, який би був достатнім для безпечної реабілітації пацієнтки.

Складність втручання полягала в розміщенні пухлини саме в правій частці, де спостерігалось зрощення зі стовбуром правої печінкової вени в місці впадіння у нижню порожнисту вену. Довелося робити резекцію печінки разом з судиною та обов’язковим збереженням цілісності однієї залишеної печінкової вени.

Чотиригодинна операція пройшла успішно. Крововтрата була незначною, без необхідності в переливанні крові та ії замісників.

Післяопераційний перебіг – без ускладнень.

На п’ятий день жінка поїхала на амбулаторне лікування додому. Повернутись до праці та до звичного життя Олена зможе вже через місяць-півтора.