У Львові відкрилася виставка з автентичними світлинами УПА

Виставка до 80-річчя УПА відкрилася у львівському історичному музеї, що на площі Ринок, 6 (третій поверх).

Назва виставка «Армія народу у боротьбі за незалежність». А також пересувна (банерна) виставка «Армія нескорених». В основі обидвох композицій оригінальні музейні пам’ятки, вишиванки, рушники, однострої воїнів УПА.
відвідувачі можуть ознайомитися із історією створення й діяльності УПА (пересувна виставка), побачать унікальні автентичні пам’ятки, багато з яких експонуються вперше на стаціонарній виставці.

Тут бачимо і самвидави, і друковані видання воїнів УПА, карикатури на тодішню радянсько-сталінську владу.

За словами старшого наукового співробітника історичного музею Любові Коваль, чимало оригінальних робіт на виставці не виставляли. Багато з них перебувають у стадії реставрації і потребують дуже шанобливого користування.

YouTube player

“У нас на виставці багато фотографій. Це особлива реліквія для нас, теперішніх поколінь українців, – підкреслила Люба Коваль. – Адже у часи визвольної боротьби робити фотографії було ризиковано. Бо ж з одного боку фотографії могли зберегти образи рідних кожному воїну людей, а з іншого могли потрапити в руки енкаведистів. Саме тому фотографії тих часів є дуже цінними для нас”.

Пані Люба також порівняла історію 80-річної давності і сучасність. Як і 80-ть років тому російські окупанти чинять такі самі звірства в Україні, вбивають, грабують, нищать і плюндрують нашу землю. Як під копірку.

Серед цікавих експонатів на виставці є вишитий рушник, який мама вишила своєму синові. Коли його ув’язнили і зіслали, то прапор був у лацкані його піджака завжди разом з ним.

Варто сказати, що банерна виставка “Армія нескорених” буде їздити по районах області, щоб якомога більше людей змогли ознайомитися із її експозицією.

YouTube player