Львівобленерго заявило про можливі графіки відключень світла

Поділитись

Львівські енергетики закликали ощадливіше використовувати електрику вранці та увечері, коли напруга в мережі найбільша. Про це “Львівобленерго” написали у соцмережах.

Зниження напруги в мережі — вкрай важливо зменшити споживання електроенергії ввечері та вранці❗

У зв’язку із ракетними обстрілами енергооб’єктів 10-11 жовтня місто Львів та інші населені пункти сьогодні отримують електроенергію за резервними післяаварійними схемами, тому в електромережі виник дефіцит потужності.

Як наслідок, велике навантаження ввечері та вранці, коли люди масово вмикають електроприлади, призводить до зниження рівня напруги в електромережі.

Зі своєї сторони «Львівобленерго» вживає необхідних заходів для нормалізації електропостачання. Однак, якщо навантаження на електромережі не зменшуватиметься, можливе введення графіків аварійних відключень для споживачів, як це вже відбувається в інших областях України.

Ще раз закликаємо всіх мешканців Львівщини самостійно обмежити споживання електроенергії і не вмикати енергоємні прилади у період найбільшого навантаження на електромережу з 8 до 11 години вранці та з 17 до 23 години ввечері.

Натомість закликаємо використовувати електроенергію вночі після 23 години: наприклад, перенести на нічний час прання, підігрів води, обігрів помешкання, зарядку телефонів та інших пристроїв.

Дотримуючись цих рекомендацій Ви допоможете зберегти стабільну роботу енергосистеми України, незважаючи на атаки російських окупантів.

Найбільш енерговитратними приладами є електрообігрівачі, бойлери, електроплити, мікрохвильові печі, пральні машини, електричні духовки, електрочайники, праски, посудомийні машини, кондиціонери, порохотяги.

Щоб захистити побутові електроприлади від коливань напруги енергетики радять встановлювати реле напруги (т. зв. «відсікачі») та стабілізатор напруги.