Чиновники обгородять столітній дуб і попередять львів’ян, що дерева можуть падати

Поділитись

Чиновники львівської мерії вирішили на виконкомі 13 жовтня зберегти древній дуб, який росте у парку імені Івана Франка.

Також у місті розроблять програму страхування від нещасних випадків у зв’язку з падінням дерев на території Львівської міської територіальної громади. Про це повідомляє сайт мерії.

Є віковий дуб, якому орієнтовно 280 років. Звісно, ніхто не ідеальний в такому віці, але він він відповідає умовам аварійності. Дуже важливо зберігати такі дерева. Ми для цього вирішили провести ряд заходів, які можуть його убезпечити.

Начальниця управління екології та природних ресурсів ЛМР Олександра Сладкова вважає, що у першу чергу треба мати систему страхування від різних наслідків, які можуть завдати дерева та їх падіння. Таку систему чиновники будуть розробляти до кінця року.

Стосовно ж дуба, якому орієнтовно 280-ть років, то комунальному підприємству «Зелений Львів» доручили встановити огородження навколо вікового дерева та попереджувальні, інформаційні таблички для уникнення імовірних негативних наслідків через обставини непереборної сили (буревії, вітроломи).

Галицькій районній адміністрації доручили також відповідальне завдання – встановити дорожній знак «Заборона паркування» поблизу дерева. До того ж, дубові проведуть тест статичного навантаження (вперше в Україні 100%).