Україна отримала першу з чотирьох німецьких IRIS-T

Про це повідомив голова Офісу президента Андрій Єрмак у своєму телеграм-каналі.

Починаємо більш щільно закривати небо від російських ракет, написав Єрмак. Це тільки початок, чекаємо на NASAMS, створимо власний небесний щит.

Зенітний ракетний комплекс IRIS-T це сучасний комплекс ППО середнього радіусу дії розробки німецької компанії Diehl Defence. Призначений для знищення літаків, вертольотів, безпілотних літальних апаратів, крилатих та балістичних ракет. Розробку завершено в 2014 році.

В 2007 році Бундесвер замовив у компанії Diehl BGT Defence розробку нової зенітної керованої ракети та пускової установки для новітнього тактичного зенітно-ракетного комплексу.

Компанія Diehl BFT Defence замовила у Nammo розробку покращеного ракетного рушія в 2007 році. Компанія INTRACOM Defence Electronics розробила новий програмно-визначений канал передачі даних, а SENER отримав замовлення на розробку модуля управління у вересні 2008 року.

У листопаді 2013 року на полігоні Оверберґ відбулись випробувальні пуски по маловисотних БПЛА-мішенях Do-DT25.

В січні 2014 відбулись випробувальні пуски з пускових установок IRIS-T SLM. Випробування керованої ракети були завершені в лютому 2015 року, а прийнято на озброєння Бундесверу у 2017-у році.