За 9 місяців у Львові за неправильне паркування оштрафували понад 180 тисяч водіїв

Поділитись

Штрафи за неправильне паркування вже стали суттєвою стрічкою доходу міського бюджету.

Тільки за дев’ять місяців цього року, повідомили на сайті мерії, інспектори з паркування оштрафували 181 тис. 218 водіїв на загальну суму 67 млн 848 тис. грн. З цієї суми до міського бюджету сплачено 31 млн 422 тис. грн, з урахуванням оплати половини вартості до 10 днів.

Мінімальний розмір штрафу – 340 грн. Але, залежно від специфіки правопорушення, він може збільшуватися до 680 грн. Якщо ж водій-порушник не сплачує штраф впродовж 10 днів, то сума подвоюється.

«Водіїв штрафують і за несплату послуг платного паркування. В такому випадку накладається штраф у 20-кратному розмірі від вартості години паркування», – додали в управлінні безпеки ЛМР.

Також,  через порушення правил стоянки, за 9 місяців на арешт-майданчик евакуювали 2 тис. 509 автомобілів. Аби повернути своє авто, власник повинен сплатити 2 тис. 234 грн за послуги евакуатора, ще 140 грн коштує одна доба зберігання авто на майданчику.

Львівська міська рада вкотре закликає водіїв не паркувати свої авто з порушенням правил дорожнього руху, зокрема, під знаком «зупинка заборонена», «стоянка заборонена», на перехрестях. Хаотичне паркування ускладнює дорожній рух, а також, в умовах воєнного стану, проїзд спецтранспорту, який забезпечує життєдіяльність міста та допомагає Збройним силам України.

Перелік майданчиків для паркування – на Геопорталі Львова.