У Львові з’явилася вулиця Вакарчука

Поділитись

Йдеться про Вакарчука Івана, доктора фізико-математичних наук, який був ректором університету Імені Івана Франка, а також міністром освіти (у той же час посада ректора університету була вакантна). Про відкриття вулиці Івана Вакарчука повідомили на сайті мерії.

Нагадаємо, що раніше у Львові тривали суперечки на предмет того, хто достойніший для перейменування вулиці у центрі Львова – Білозір чи Вакарчук. У підсумку вулицю у центрі Львова назвали іменем українського талановитого співака. Для Вакарчука знайшлася інша вулиця.

«Для нашої родини – це велика честь і дуже тепла подія. Я хочу подякувати усій громаді за підтримку, за вшанування пам’яті мого тата. А також усім, хто безпосередньо приймав рішення щодо найменування: депутатам, міському голові, членам комісії.

Для мого батька головне було зробити всіх нас – дітей, студентів і всіх навколо себе – освіченими, глибокими людьми, які відповідають за свої слова і за свої вчинки, – зазначив Святослав Вакарчук.

Раніше вул. Івана Вакарчука мала назву Кіндрата Рилєєва. Її перейменували у межах деколонізації топоніміки у межах Львівської МТГ. На сьогодні нові українські назви присвоїли вже  47 вулицям.  

Загалом у Львівській територіальній громаді дерусифікують 53 вулиці, названі на честь російських діячів чи мають назви, що асоціюються з російською імперією, росією чи радянською пропагандою. Дві вулиці із цього переліку вирішили приєднати до існуючих, оскільки вони дуже малі. Ще одна вулиця перейменована в межах садового кооперативу. Повний перелік вулиць – на сайті Львівської міської ради.