У Львові показали нематеріальну культурну спадщину (відео)

Поділитись

Сьогодні, 7 жовтня, у сквері “На Валах” (який знаходиться біля Порохової вежі) відбувалось мистецьке дійство, на якому представили елементи , які нещодавно були внесені до Національного переліку нематеріальної культурної спадщини України

Виготовлення Яворівської дерев’яної забавки

Саме забавка, оскільки походить від слова забавляти, бавити, заспокоювати. Вона притягує до себе своєю магічною природньою простотою. Витесані з дерева забавки розписували яскравими традиційними візерунками та мали рухомі елементи. Згадки про перші вироби датуються XVII століттям, а найбільша збірка яворівських іграшок представлена у Музеї етнографії та художнього промислу Інституту народознавства НАН України у Львові.

(Традиційні ремесла. Львівська обл., Яворівський район.смт. Івано-Франкове, де розташоване ДНЗ «Художнє професійно технічне училище ім. Й. П. Станька», с. Старичі, де розташована навчальна майстерня «Мастак» Наказ від 06.07.2022 №228)

Традиція приготування Яворівського пирога

(Традиційна кухня. м. Яворів, Яворівський район, Львівська область Наказ від 06.07.2022 №228)

Створення об’ємної сферичної різдвяної звізди села Мацьковичі

Виготовлення різдвяних звізд у м. Дубляни започаткував уродженець с. Мацьковичі Богдан Новак , який з родиною був переміщений на територію УРСР під час операції “Вісла”. Звізда складається з наступних деталей: обручі, платівки, хрестовина, вісь, живіт, ріжки, стояк. Ці частини звізди утворюють каркас, який оздоблюється тканиною або папером.

(Звичаї, обряди,святкування;Традиційні ремесла обл., Жовківський район, м.Дубляни;Львівська обл., Пустомитівський район, с. Гамаліївка Наказ від 06.07.2022 №228)

Неоцінений скарб культурної ідентичності, яку український народ несе і береже впродовж багатьох століть, зберігає і доводить цінність своїх надбань для культурного досвіду всього людства.

Всього до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини України станом на 07.10.2022року включено 50 елементів. З детальним переліком можна ознайомитись на сайті www.mkip.gov.ua

YouTube player