У Львові провели унікальну операцію щойно народженому малятку

Поділитись

Унікальну операцію провели львівські лікарі немовлятку, яке щойно народилося на світ із кишківником назовні. лікарі мали лише одну хвилину на прийняття рішення після народження малятка. Про це повідомляють на сайті мерії Львова.

«Ця дитина – одна з тих, що народжуються із кишківником назовні. Немовля з’явилось на світ у лікарні святого Миколая. Медики прооперували маля з такою вродженою патологією одразу після пологів та відповідно до світових стандартів. Цим лікарі мінімізували ризики ускладнень та попередили розвиток інфекції поза черевною стінкою кишківника. А шлях крихітки до одужання буде значно коротшим», – запевнили лікарі.  

Під час вагітності мама Ірина перебувала за кордоном, але народжувати дитину вирішила в Україні. На плановому обстеженні їй повідомили: у малюка вроджена вада розвитку кишківника – гастрошизис. Це дефект передньої черевної стінки – невеликий отвір, через який випадають петлі кишківника та інші органи.

Завантажити фото

Команда пологового відділення із акушер-гінекологами Вальдемаром Надіжком та Лідією Борисовою провели кесарів розтин. Породілля, до речі, була на 38 тижні вагітності. І щойно дитинка народилася, її передали хірургам у сусідню операційну. Далі – в межах однієї хвилини, поки анестезіологічна команда готувала дитинку до втручання, вони мали прийняти рішення щодо подальших дій.

Дитячий хірург Галина Курило та керівник Центру хірургії нашої дитячої лікарні Андрій Дворакевич провели швидку оцінку стану кишківника та вирішили діяти за методикою англійського хірурга Біанчі. Відповідно до такої тактики втручання, хірурги обережно вклали петлі кишківника у черевну порожнину без розширення отвору. А потім зашили черевну стінку.

Зараз дитинка перебуває під пильним наглядом спеціалістів відділення інтенсивної терапії новонароджених. Його завідувач Володимир Чуйко разом із реанімаційною командою забезпечують умови для підтримки функцій життєво важливих органів і систем, відновлення функцій шлунково-кишкового тракту малюка.