На Львівщину не повернулося половина учнів з тих, що виїхали після 24 лютого

Поділитись

У перший місяць повномасштабного вторгнення росії в Україну за кордон виїхало понад 30 тисяч учнів і понад тисячу вчителів із Львівщини. 80 відсотків освітян, а також більша половина дітей повернулися. За кордоном залишилося 14900 учнів із Львівщини. Чи залишаться вони далі проживати і навчатися у країнах Європи, питання риторичне. У школах Львівщини навчається приблизно сім тисяч учнів із числа внутрішньо переміщених осіб.

Таку статистику оприлюднив директор департаменту науки і освіти Львівщини Олег Паска. Він також розповів, у скількох школа і як саме проводять нині навчання. Зі 1112 шкіл Львівщини 706 проводять очне навчання, 394 – змішане і близько 30 – дистанційне. Вирішальним фактором у процесі вибору форми навчання було наявність укриття у закладах освіти.

У багатьох громадах будували нові укриття. Десь спромоглися відремонтувати старі протирадіаційні укриття. Як буде відбуватися навчання взимку – поки невідомо. Все залежить від енергоносіїв та ситуації на фронті.

Олег Паска також наголосив, що у школах використовують досвід ізраїльських психологів, які навчають як правильно діяти під час повітряних тривог, а також як зменшити тривожність вчителів та учнів.