Борису Джонсону присвоїли звання почесного доктора львівського університету

Поділитись

4 жовтня 2022 року Вчена рада Львівського університету присвоїла звання «Почесний доктор (Doctor Honoris Causa) Львівського національного університету імені Івана Франка» видатному британському політику, великому другу України, прем’єр-міністрові Великої Британії (2019-2022) Борису Джонсону.

До цього британський політик дав офіційну згоду стати частиною академічної спільноти Львівського університету і висловив надію у найближчому майбутньому відвідати ЛНУ ім. Івана Франка.

Згідно із процедурою, кандидатуру Бориса Джонсона висунув ректорат Львівського університету та підтримали п’ятеро професорів Університету.

Члени Вченої ради одноголосно підтримали присвоєння звання «Почесний доктор (Doctor Honoris Causa) Львівського національного університету імені Івана Франка» Борисові Джонсону.

Зазначимо, що процедурі висунення кандидатури Бориса Джонсона передувала тривала комунікація між Львівським університетом, Посольством України у Великій Британії та британськими колегами, пов’язана із втіленням одного з головних стратегічних завдань Львівського університету в часі війни – об’єднанням світової спільноти довкола ідеї боротьби з російською агресією.

Борис Джонсон висловив щиру подяку за пропозицію стати Почесним доктором Львівського університету, засвідчив повагу до академічної спільноти ЛНУ ім. Івана Франка і наголосив, що отримати звання «Doctor Honoris Causa Львівського університету» є для нього великою честю».

«Я пишаюсь тим, що на посаді Прем’єр-міністра Об’єднаного Королівства мав змогу відіграти свою скромну роль у допомозі Україні у війні проти російського агресора, і буду продовжувати робити все, що в моїх силах, щоб і надалі підтримувати Україну, навіть коли я вже полишив офіс. Для мене велика честь отримати звання «Doctor Honoris Causa» вашого Університету і я маю велику надію, що зможу відвідати Університет у майбутньому», – наголосив Борис Джонсон.