Третина країн НАТО підтримують крок України до Альянсу

Поділитись

10 із 30-и країн, які входять у НАТО, підтримали вступ України до Альянсу.

Серед наших друзів – Канада, Польща, Латвія, Литва, Естонія, Чехія, Чорногорія, Румунія, Словаччина та Північна Македонія. Ці країни оприлюднили спільну заяву. У ній підкреслюється, що президенти восьми держав НАТО були в Києві вже під час повномасштабної війни та “на власні очі побачили наслідки російської агресії”.

“Ми підтримуємо Україну в її захисті від російського вторгнення, вимагаємо від Росії негайного виведення військ з усіх окупованих територій і закликаємо всіх членів Альянсу суттєво збільшити військову допомогу Україні. Усі, хто скоює злочини агресії, мають бути притягнуті до відповідальності і постати перед судом”, – підсумовується в заяві.

Відомо, що заяву вже підписали президент Чехії Мілош Земан, президент Естонії Алар Каріс, президент Латвії Егілс Левітс, президент Литви Гітанас Науседа, президент Північної Македонії Стево Пендаровський, президент Чорногорії Міло Джуканович, президент Польщі Анджей Дуда, президент Румунії Клаус Йоганніс та президентка Словаччини Зузана Чапутова.

Нагадаємо, що президент України Володимир Зеленський минулої п’ятниці, 30-го вересня, заявив, що Україна подає заявку на пришвидшений вступ до Північноатлантичного Альянсу.