Найкращий український композитор отримає 20 тисяч

Державне агентство України з питань мистецтв та мистецької освіти оголосило конкурс на здобуття премії імені Б. М. Лятошинського у 2023 році.

Премія імені Б. М. Лятошинського присуджується щороку у січні професійним композиторам – громадянам України, за видатні досягнення у сфері професійної композиторської творчості. Про це повідомили організатори конкурсу.

Щороку композиторам присуджується лише одна премія у розмірі 20 тисяч гривень за такими напрямами:

  • за окремий твір;
  • за творчий доробок претендента у певному жанрі (симфонічний, хоровий, оперний, камерний тощо);
  • за творчі досягнення протягом останніх п’яти років.

Претендент може брати участь у конкурсі на здобуття премії тільки в одному із зазначених напрямів.

На здобуття премії висуваються завершені музичні твори у жанрі академічного музичного мистецтва, які були написані та оприлюднені (виконані) протягом останніх п’яти років, але не пізніше ніж за місяць до їх висунення на здобуття премії (зазначити рік описання та оприлюднення).

Переможець отримає премію у розмірі 20 тис грн.

Подавати заявки слід на адресу Держмистецтв до 01 грудня 2022 року.

Бори́с Ми́колайович Лятоши́нський (22 грудня 1894 року , Житомир – 15 квітня 1968 року, Київ) український композитор, диригент і педагог, один із основоположників модернізму та експресіонізму в українській класичній музиці.

Неодноразовий член журі міжнародних конкурсів, активний працівник у керівних органах Спілки композиторів України і в Київській консерваторії.