У львівського судді з кабінету викрали валюти на понад 6 мільйонів гривень

У Личаківському суді Львова слухається неординарна справа – про крадіжку з сейфу кабінету судді 100 тисяч доларів та 50 тисяч євро. На сьогодні ця сума в еквіваленті на гривні становить за комерційним курсом більше як шість мільйонів гривень !

Щоправда, ця історія трапилася ще у січні 2022 року у приміщенні Західного апеляційного господарського суду. Згодом слідство встановило, що гроші начебто належали колишній судді Марії Хабіб та її доньці. Вони нібито довірили валюту на зберігання колишньому колезі. У справі вони проходять як потерпілі.

У крадіжці, як повідомляє сайт “Судрепортер” запідозрили 28-річного уродженця Червонограда Богдана Бриня, який раніше вже був помічений у справах крадіжки.

Версія слідства стосовно крадіжки валюти з кабінету судді наступна. Богдан Бринь проник у кабінет судді крізь вікно на другому поверсі та, підібравши ключ, зумів відкрити сейф і забрати гроші. Йому інкримінують крадіжку із проникненням (ч.5 ст. 185 КК Україн), за яку передбачено до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна. 

30 вересня завершилось підготовче судове засідання і на листопад призначено розгляд справи по суті.

Від 24 січня обвинувачений перебуває в СІЗО, але може вийти з-під варти, якщо заплатить 4,96 млн гривень застави. 30 вересня відповідний запобіжний захід продовжили. Що цікаво, що частину грошей, які зникли із сейфа судді, так і не знайшли, що завдало шкоди потерпілим.

У автомобілі «Ford Fusion», яким користувався Бринь, вилучили конверти з грошима  9 тисяч доларів і 10 тисяч євро.