Булінг у соцмережах: рекомендації від поліції

Поділитись

Що таке булінг та куди звернутись по допомогу ?! Патрульна поліція поліція Львівщини нагадує, щоб батьки звертали увагу на те, як їхні діти використовують соцмережі та чи не зазнають цькувань у їхньому середовищі.

Булінг -це агресивна і вкрай неприємна поведінка однієї дитини або групи дітей по відношенню до іншої дитини. Булінг супроводжується постійним фізичним і психологічним впливом.

Яскравими прикладами булінгу є словесні образи, навмисне неприйняття дитини до колективу, шантаж та навіть побиття.

Окремою формою цькувань серед підлітків називають кібербулінг. У цьому випадку “зброєю” булера стають соціальні мережі, чати чи мобільні телефони.

Памятайте, у жодному разі не слід ігнорувати цю проблему, адже навіть поодинокий випадок булінгу залишає глибокий емоційний слід. Спілкуйтесь з дітьми, запитуйте як минув день, а зрозумівши, що ваша дитина, її друзі чи однокласники стали жертвами таких дій, зверніться за допомогою:

👩🏻‍🏫до адміністрації школи;

👮🏻‍♀️до шкільного офіцера поліції, дільничного поліцейського чи працівника ювенальної превенції.

Зателефонуйте:

☎️на гарячу лінію з попередження домашнього насильства — 116 123 (безкоштовно з мобільних) чи 0 800 500 335 (безкоштовно зі стаціонарних);

📱на спецлінію 102;

📨або напишіть у поліцейський чат-бот #ДійПротиНасильстваhttps://t.me/police_helpbot.

На місці жертви булінгу може опинитися будь-хто: хлопець чи дівчина, будь-якого віку чи зовнішності. Водночас, від особливостей поведінки жертви та від дорослих, які оточують, залежить, якого розвитку набуде ця ситуація.