Під час війни 40 % українців втратили роботу

Через повномасштабне вторгнення російських окупантів в Україну 24 лютого цього року усі українці відчули труднощі з роботою. Ринок праці на початку війни майже завмер і далі економічні потрясіння продовжуються, доходи людей зменшуються.

Рівень заробітних плат українців також зменшується. Згідно з останніми дослідженнями кадрового порталу grc.ua, втратили роботу внаслідок війни та не мають основного джерела заробітку 40% наших громадян. Скоротили зарплати чверті (28,7%) опитаних спеціалістів.

Зберігся рівень окладів на довоєнному рівні, проте зарплати виплачують із затримками у 6,3% працівників. Зарплата залишилася на довоєнному рівні лише у кожного п’ятого опитаного спеціаліста.

Щоправда, є невелика кількість тих працівників, у кого збільшився оклад від початку війни. Пощастило таким чином лише 4,5% опитаних спеціалістів.Очевидно, що це фахівці, що працюють у сфері IT-індустрії.

Більшу половину українців не влаштовує розмір зарплат. Абсолютну незадоволеність озвучила чверть (25,7%) опитаних спеціалістів, ще 28,5% зазначили помірну незадоволеність зарплатою.

Українці змушені погоджуватися на зменшення зарплатні

Криза на ринку праці примушує українців до поступок у розмірі заробітної плати, попри те, що вони й так не надто задоволені рівнем доходів. Спеціалісти постають перед вибором – або знизити свої зарплатні побажання та отримати роботу, або продовжувати складний пошук роботи в умовах дефіциту вакансій, високої конкуренції та завищених вимогах роботодавців до кандидатів.

Дві третини українців готові знизити бажану зарплату у разі складнощів з працевлаштуванням. Є навіть такі, хто погодиться на будь-яку зарплату, яку запропонують, аби лише влаштуватися на роботу. Такий намір озвучили 8,1% опитаних.

Кожен п’ятий спеціаліст готовий знизити бажану зарплату не більше ніж на 5%, ще стільки ж українців готові знизити планку на 6-15%. Заради працевлаштування готові зменшити бажаний оклад на чверть 8,8% опитаних українців.

Дані отримані у результаті дослідження, проведеного кадровим порталом у серпні-вересні 2022 року.

В опитуванні взяли участь 2600 українців, працівників компаній різних галузей в усіх регіонах України.