Суд заборонив партію Вітренко, її син керує державною компанією “Нафтогаз”

Вчора, 27-го вересня, Верховний Суд остаточно заборонив партію Наталії Вітренко.

Про це повідомили у телеграм-каналі “Чесно”.

Прогресивна соціалістична парія України вже четверта партія, заборонена Верховним Судом.

Раніше Верховний Суд України уже заборонив ОПЗЖ, Партію Шарія та партію “Соціалісти”.

Наталія Вітренко, чий син Юрій Вітренко очолює з квітня 2021 року державну енергетичну компанію “Нафтогаз”, неодноразово називала Романа Шухевича та Степана Бандеру нацистами, ОУН-УПА — нацистськими утвореннями, а також стверджувала, що у Києві проблематично спілкуватися російською мовою.

Доказова база з боку СБУ складалася із трьох томів матеріалів. Серед них, зокрема, були відео з висловлюваннями лідерки ПСПУ Наталії Вітренко та членкині центрального комітету ПСПУ, ексдепутатки Миколаївської облради Лариси Шеслер. Як повідомляли місцеві ЗМІ, Шеслер СБУ звинувачувала у сепаратизмі.

СБУ також довела, що Наталія Вітренко напередодні та в день російського вторгнення покладала провину за визнання Росією так званих “ДНР” та “ЛНР” та за російське вторгнення на саму Україну. Також Вітренко наполягала на тому, що Україна не виконує Мінські домовленості, і скаржилась на утиски російської мови.

Наталія Вітренко висловила цілу низку стандартних для російської пропаганди тез на кшталт профінансованого Заходом державного перевороту в Україні, збройного спротиву самопроголошених “республік”, “розгулу нацизму” в Україні та спрямованого проти Росії бажання української влади заволодіти ядерною зброєю.

На суді заступник голови партії Володимир Марченко, який представляв партію, переконував, що такі висловлювання Вітренко та Шеслер є їхньою особистою думкою і що партія не уповноважувала їх на висловлення позиції, а отже, їхні слова не можуть бути аргументами на користь заборони партії.

До речі, “Нафтогаз” у квітні цього року, вже під час війни закупив для своїх охоронців найдорожчі броньовані автомобілів Toyota Land Cruiser 200 4,5L. «Нафтогазбезпека» придбала сім автівок 2017-2019 р.в. за ціною від 124 до 156 тисяч євро за штуку на загальну суму 30 мільйонів гривень.

Ось так, поки мама підриває суверенітет України, її син заробляє в Україні шалені гроші.