Третій день голодує лікарка, що проти ліквідації ендокринологічного центру

Поділитись

Позавчора, після рішення Львівської облради про реорганізацію та розформування ендокринологічного центру у Львові відома лікарка розпочала голодування, про що вже писав “Контент Медіа”.

Доктор медичних наук, професор кафедри ендокринології Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького Олеся Кіхтяк вже третій день голодує на знак незгоди з рішенням Львівської обласної ради реформувати та подрібнити обласний державний клінічний лікувально-діагностичний ендокринологічний центр. Частину його планують перенести до обласного діагностичного, а іншу частину у Винники.

За словами Олесі Кіхтяк, персонал центру дізнався про реформування закладу ще 4 серпня. І начебто ніхто не проти реформування, але реформатори в особі чиновників від медицини обласної влади хочуть забрати приміщення центру і виселити стаціонар, поліклініку та лабораторію. Пані доктор вважає, що ні в якому разі не можна дробити єдиний медичний центр, що надає такі послуги і є єдиним у Західній Україні (схожі у Харкові та Києві). Якщо пацієнт буде їздити по різних закладах і має до того ж супутні хвороби, то це може призвести до непередбачуваних наслідків.

Адже це єдина на заході України інституція, яка в комплексі надає ендокринну допомогу. Подібні центри є у Харкові та Києві. На базі центру працює кафедра ендокринології Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького, де навчаються студенти та курсанти. А також проходять підвищення кваліфікації лікарі-практики.

Олеся Кіхтяк наголошує, що стаціонар центру вміщає 100 ліжок, а після так званого реформування не буде і третини вів цієї кількості місць. Влада начебто обіцяє на цьому місті облаштувати відділення військової хірургії, де лікуватимуть поранених бійців. Але будинок непристосований для таких функцій, наголошує пані Олеся. Нарешті невизначена у “реформуванні” центру доля лабораторії, яка зараз працює практично цілодобово.

Лікарі просять зберегти структуру ендокринологічного центру навіть у новому приміщенні

Олеся Кіхтяк озвучує позицію медичного персоналу центру: виділіть нове приміщення і збережіть колектив та структуру центру. 

Зараз здоров’я Олесі Кіхтяк погіршилося: з’явилася сильна тахікардія, жовтяниця та сильний біль голови. Лікарі радять припинити голодування. Натомість чиновники від медицини так і не поцікавилися її здоров’ям.