Соломії Крушельницькій – 150 !

Сьогодні, 23 вересня, у львівській опері розпочинаються заходи, приурочені 150-річчю з дня народження Соломії Крушельницької. Про це йдеться на сайті міністерства культури та інформаційної політики.

Із 17:00 в коридорі першого балкону театру заплановано відкриття виставки про Соломію Крушельницьку «Історія тріумфу», а о 18:00 в головній залі театру розпочнеться Гранд-концерт «Соломія. Brava!». 

Ювілейні заходи триватимуть протягом усього року в десятках країн світу, а розпочнуться у Львові гранд концертом «Соломія.Brava!».

Ювілейні урочистості починаються у Львові – в місті, де жила та навчалась у консерваторії Соломія. В театрі, який зараз носить її імʼя заходи триватимуть впродовж кількох днів. Відбудеться опера, драма та балет, присвячені співачці, а ще –  лекція-концерт, виставка, презентація книг і концерт юних музикантів.

Квінтесенцією ювілею у Львові стане гранд-концерт «Соломія. Brava!». Найкращі арії та ансамблі з репертуару Соломії Крушельницької лунатимуть у виконанні солістів Львівської національної опери та оперних співаків та співачок зі всієї України у супроводі хору та оркестру під управлінням хормейстера Вадима Яценюка та відомого у світі італійського дириґента Альберто Веронезі.

Втім, у Львові лише початок, святкування буде глобальним. Впродовж року неперевершені арії Соломеї лунатимуть на кращих оперних сценах десятків країн Європи і світу, в яких, як і в Україні відзначатиметься ювілей однієї з найвідоміших українок у світі! Уже готуються унікальні активності на честь великої українки  в Мілані, Парижі, Нью-Йорку, Брешії, Відні та багатьох інших містах.