Польський рятувальник, який був у Харкові, організував дві нових пожежні машини

Сьогодні, 22 вересня, у Львові польські благодійники передали дві нові повністю укомплектовані пожежні машини для рятувальників Харкова. На площі Ринок пожежні машини продемонстрували свої можливості, а опісля – вирушили до Харкова. Про це пише сайт мерії.

Допоміг організувати збір коштів на закупівлю сучасних пожежомашин альпініст та репортер Єжи Юрчинський, який керує Фундацією SięPomaga (Познань, Польща). Він особисто кожного дня упродовж двох місяців допомагав рятувальникам у Харкові і дуже захоплений їхнім героїзмом. І саме тому така сучасна техніка, яку вдалось закупити, допоможе їм у роботі.

«Ця війна – це наша спільна війна, тому наша фундація постановила допомагати українцям, допомагати захисникам України, допомагати тим, хто рятує життя іншим. Такими є рятівники з Харкова. Ми були у Харкові два місяці разом і бачили, як працюють ці люди, як героїчно вони рятують життя», – сказав Єжи Юрчинський.

Волонтер, що координує діяльність Фундації SięPomaga в Україні від початку війни Віто Надашкевич зауважив, що Фундація спершу допомагала медикаментами, харчами, але пізніше збільшили масштаби допомоги. Тому зараз закуповують дороге медичне обладнання для цивільних і військових лікарень та спеціальну техніку.

«До Львова приїхали дві новенькі пожежні машини, які виготовлені в Польщі за всіма європейськими стандартами. Дякуючи сотням тисяч поляків, які постійно пересилають гроші на допомогу Україні, нашій фундації вдалося закупити ці машини для Харкова. Саме Харків постійно перебуває під бомбардуваннями, пожежники працюють в екстремальних умовах», – сказав Віто Надашкевич.

Зараз ці пожежні машини вже в дорозі до Харкова.

До слова, у червні львівські рятувальники отримали дві пожежні машини та спеціальне обладнання для ліквідації небезпечних розливів хімічних речовин від пожежної служби німецького міста Дельбрюк.