Львівський ендокринологічний центр таки розформують

Поділитись

Таке рішення прийняла сесія Львівської обласної ради вчора, 20 вересня. Проти цього рішення проголосували депутати від “Батьківщини” і від ВО “Свобода”.

Попри те, що працівники ендокринологічного центру були проти реорганізації і вийшли до стін обласної ради з пікетами.

Якщо бути точнішим, то рішення сесії звучить як консолідуюче. Йдеться про розширення комунального некомерційного підприємства Львівської обласної ради «Львівський обласний клінічний діагностичний центр» шляхом приєднання до нього «Львівського обласного державного клінічного лікувально-діагностичного ендокринологічного центру» та «Львівського обласного спеціалізованого центр радіаційного захисту населення».

Як повідомили депутатам у департаменті охорони здоров’я Львівської ОВА, відповідно до чинного законодавства держава поступово відмовляється від монопрофільних установ, а вся медична допомога надаватиметься на базі багатопрофільних закладів охорони здоров’я, що є зручніше для пацієнтів.

Під час голосування депутати обласної ради наголосили на важливості такого рішення як для збереження висококваліфікованих лікарів та працівників цих установ, так і для їх пацієнтів. Бо таке об`єднання сприятиме розширенню комплексу діагностичних послуг, які можуть отримати пацієнти, відкриває можливості для оновлення медичного обладнання відповідних установ, покращення якості надання медичних послуг та гарантує лікарям належну оплату праці. Адже, у випадку зволікання депутатів, вже з початку нового року і обласний лікувально-діагностичний ендокринологічний центр і обласний центр радіаційного захисту населення могли б опинитися в ситуації недостатнього фінансування з боку НСЗУ.

«Центр радіаційного захисту населення лишається за існуючою юридичною адресою і продовжуватиме надавати спеціалізовану медичну допомогу постраждалим через аварію на Чорнобильській АЕС та членам їх сімей.

Щодо ендокринологічного центру, то його лабораторна служба працюватиме на базі діагностичного центру, а стаціонар плануємо розташувати у багатопрофільних закладах – Львівському обласному госпіталі ветеранів війн та репресованих ім. Ю. Липи, Львівській обласній клінічній лікарні, Західноукраїнському спеціалізованому дитячому медичному центрі (для дітей). Бо пацієнти з ендокринологічними патологіями потребують консультацій суміжних спеціалістів», – поінформував директор департаменту Орест Чемерис.

Наприкінці обговорення керівник Львівського обласного клінічного діагностичного центру Роман Пукаляк підкреслив, що після об’єднання трьох закладів, медичні кадри будуть збережені, а спектр послуг розширено.

Кому приміщення центру ?

Наступним рішенням депутати передали в оперативне управління до 1 січня 2025 року приміщення ендокринологічного центру – Військово-медичному клінічному центру Західного регіону.