Особам з інвалідністю допоможе обласна влада Львівщини

Особи з інвалідністю зможуть отримати від обласної влади мовні виводи. Такі засоби можна отримати у департаменті соціального захисту населення Львівської ОВА. Список осіб на таку допомогу розширено. Про це йдеться на сайті Львівської ОВА

Відповідні зміни внесено до «Порядку забезпечення осіб з інвалідністю по зору технічними засобами медичної групи з мовним виводом (глюкометри, термометри, тонометри) та очними протезами», затвердженого розпорядженням начальника Львівської обласної військової адміністрації від 06.07.2022 № 154/0/5-22ВА. 

Департамент соціального захисту надає підтримку особам з інвалідністю по зору та з порушеннями зору внаслідок супутніх захворювань у межах реалізації Комплексної програми соціальної підтримки окремих категорій громадян Львівської області на 2021 – 2025 роки, затвердженої рішенням Львівської обласної ради від 18 лютого 2021 року № 54.

Як зазначив, заступник начальника обласної військової адміністрації Іван Собко, відтепер безоплатно забезпечуються технічними засобами реабілітації з мовним виводом особи з інвалідністю із порушеннями зору внаслідок супутніх захворювань, таких як сліпота, глаукома, катаракта, травми очного яблука та інші, особи з інвалідністю по зору та діти з інвалідністю по зору.

«Для нас важливо, щоб люди, котрі мають порушення зору також мали можливість виміряти температуру, тиск чи рівень цукру в крові. Зазначені зміни в Порядку дають таку можливість не лише особам з інвалідністю по зору, а й особам з порушеннями зору внаслідок супутніх захворювань.

Цьогоріч на реалізацію даного заходу Комплексної програми виділено кошти у сумі 119 тисяч гривень. Варто зазначити, що протягом 2017-2021 років, уже видано 709 тонометрів та 169 глюкометрів», – розповів Іван Собко.

Також змінами передбачено, що особи з інвалідністю по зору, діти з інвалідністю по зору та особи з інвалідністю із порушеннями зору внаслідок супутніх захворювань, які перебувають на повному державному утриманні у закладах соціального захисту, забезпечуються технічними засобами на підставі звернення керівника відповідного закладу (установи).

Право на забезпечення медичними виробами відповідно до Порядку мають вищезазначені категорії осіб за умови, що місце проживання/перебування їх зареєстровано на території Львівської області (для осіб з інвалідністю по зору, дітей з інвалідністю по зору та осіб з інвалідністю із порушеннями зору внаслідок супутніх захворювань з числа ВПО – за умови реєстрації місця проживання на території Львівської області).

«Для забезпечення технічними засобами особа з інвалідністю, законні представники дитини з інвалідністю звертаються із заявою до органів з питань соціального захисту сільської, селищної, міської ради або іншого органу, який виконує дану функцію за зареєстрованим місцем проживання/перебування. Забезпечення технічними засобами здійснюється одноразово в порядку черговості та в межах бюджетних призначень, в обласному бюджеті на відповідний рік», – повідомив т.в.о. директора департаменту соціального захисту населення ЛОВА Роман Андрес.

Потребу в забезпеченні технічними засобами визначають:

  • особам з інвалідністю – медико-соціальні експертні комісії на підставі індивідуальної програми реабілітації або висновку лікарсько-консультативної комісії щодо забезпечення медичними виробами (для осіб з інвалідністю, група інвалідності яких встановлена до 1 січня 2007 р., – безстроково або строк дії якої не закінчився);
  • дітям з інвалідністю – ЛКК на підставі індивідуальної програми реабілітації.

Зазначені зміни передбачають, що діти з інвалідністю, яким за медичними показаннями призначено очне протезування також матимуть змогу отримати компенсацію за виготовлення та встановлення очних протезів. 

Наразі компенсація за очне протезування виплачувалася особам з інвалідністю.

Компенсація виплачується відповідно до акту виконаних робіт, вартість компенсації за один очний протез у 2022 році становить 3000 гривень.