Мешканці російського Бєлгорода пакують валізи і шепочуть: “вони вже тут !”

Поділитись

Журналістка американського видання Nhe Times Валері Гопкінс описує реакцію мешканців російського Бєлгорода на перемоги українських військових над російською армією.

Росіяни вважали свою армію могутньою, але виявилося, що це далеко не так. Про це описується у виданні “Главком”.

Валері зазначає, що уперше з початку березня українці опинилися на кордоні. Люди нервують через те, що ворожа їм армія перебуває так близько. Війну вже чути. Я пішла до магазину й почула два вибухи. Якась дуже налякана літня жінка сказала продавцеві: «Таке враження, що вони вже тут».

Що відбувається і чому ?

Близько 1500 людей, переважно біженці з України та російські військові, які втекли від бойових дій, ночують в імпровізованому наметовому містечку, яке розгорнув муніципалітет. За оцінками волонтерів, ще кілька тисяч людей розмістилися у приватних квартирах. Багато бєлгородців займаються волонтерством, намагаючись задовольнити потреби, які, за великим рахунком, влада не задовольняє.

І хоча публічно вони не критикують російську армію, усе ж люди шоковані. Раніше вони вірили в могутність російської влади і армії. Через те, що військові були розгромлені так швидко і втратили стільки територій, чимало росіян усвідомили, що вони не такі сильні, як думали раніше. Це не означає, що в Бєлгороді всі були прихильниками війни – у деяких є запитання стосовно того, що відбувається і чому.

Панує невизначеність стосовно того, що буде далі. Я розмовляла з людиною, яка сказала мені, що може собі щось запланувати лише на кілька днів наперед. А ще вона мені сказала, що купила фанеру для заміни вікон у разі бомбардування. Люди пакують валізи на той випадок, якщо українські війська увійдуть до Росії і їм доведеться їхати геть.

З ким боремося ?

Щонайменше 11 мільйонів росіян пов’язані з Україною. Багато бєлгородців не бачать особливих відмінностей між собою та мешканцями Харкова – міста, навкруг якого Україна повернула собі тисячі квадратних миль. Вони тихо запитують самі себе: з ким боремося? Зрештою, чимало мешканців Бєлгорода часто їздили у Харків, гуляли в українському місті і не відчували жодної різниці між собою та харків’янами.

Журналістка далі згадує Москву і стверджує, що у столиці росії люди живуть як і раніше. Трохи ціни піднялися, деякі магазини зачинилися, але вцілому ніхто війни не відчуває. Зрештою, її наслідки ніхто і не показує у Москві.

А в той час у повітрі літає інформація, що на росії готуються заборонити виїзд з країни чоловікам віком 18-65 років.