Фіни пропонуються внести до санкцій скасування віз туристам з росії

Міністерство закордонних справ Фінляндії пропонує Європейській комісії виробити спільні для країн Шенгенської зони правила у процедурі скасування віз росіянам або визнанні їх недійсними. Таких громадян російської федерації будуть вносити у шенгенський список, щоб вони не змогли подати документи на вироблення візи в представництві іншої країни ЄС.

«Фінляндія просить надати рекомендацію, згідно з якою країни Шенгенської угоди, перешкоджаючи в’їзду громадян Росії на своєму кордоні, одночасно або анулюють, або скасовують візу особи, або забороняють особі в’їзд відповідно до звичайної практики Шенгену», – йдеться у заяві.

У МЗС додали, що в такому випадку дані по російському громадянину, якому заборонено в’їзд, будуть вноситися до Шенгенської інформаційної системи (SIS), що дозволить іншим державам-членам не пускати таких осіб на підставі відсутності візи або заборони на в’їзд до Шенгенської зони. Про таке звернення фінів згадує видання “Главком”.

У фінському МЗС також повідомили, що на зустрічі міністрів закордонних справ ЄС 19 вересня Фінляндія запропонувала включити заборону видачі туристичних віз для росіян до сфери санкцій ЄС. «Фінляндія вважає важливим зробити кроки для досягнення спільної лінії ЄС щодо візових обмежень Росії», – додали у міністерстві.

До слова, рада ЄС з 9-го вересня припинила спрощений візовий режим з росією. А Польща, Литва, Латвія і Естонія з 19-го вересня припинили видавати візи росіянам. Єврокомісар Ільва Юханссон заявила, що Європа більше не має підстав довіряти росіянам.

Угода про спрощений візовий режим між ЄС і Росією діяла з червня 2007 року. Її повне призупинення стосуватиметься всіх категорій російських мандрівників, які приїжджають до ЄС на короткий термін. Водночас Європейська комісія збирається представити додаткові вказівки країнам-членам, аби гарантувати, що це не вплине негативно на певні категорії росіян, наприклад, журналістів, дисидентів і представників громадянського суспільства.