Не буде путіна – не буде росії – експерт

Поділитись

Таку думку ретранслював відомий публіцист і політтехнолог Станіслав Бєлковський. Кілька років тому спікер нижньої палати держдуми росії Вячеслав Володів заявив, що як є путін, то є росія, немає путіна – немає росії. Схоже, що з такою думкою так і живуть і марять більшість росіян. З цим важко не погодитися, що разом із російським диктатором зникне і ця росія, яку ми бачимо, а інша росія буде відкинута щонайменше на півстоліття назад.

Про ці безповоротні перспективи опинитися у шістдесятих роках минулого століття наголосив виданню “Обозреватель” Станіслав Бєлковський.

З відходом путіна, а цього прагне не тільки Україна, а й увесь світ, росії як такої вже не буде. Цей тип моделі країни вже себе вичерпали і разом із російським диктатором мають зникнути. Більше того, росіяни через технологічні санкції опиняться у глибоких 60-их роках, без сучасних телефонів і автомобілів, швидкісних ліфтів, літаків, і навіть частини продукції сільського господарства. Відомо, що партнер і бізнесмен путіна Геннадій Тимченко відмовився від 760 га яблуневих садів, які були предметом його особливої гордості, бо через санкції не може закупити саджанці яблуні.

Припускаємо, що сам путін вірить у те, що росіяни зможуть жити без євроатлантичного світу, але навіть потяги у метро в росії виробляються з активним залученням та використанням західних складових і замінити їх неможливо.

На думку Бєлковського, путін хоче знищити ту росію, яка виникла у 90-их роках як певний стартап. Путін завжди вигравав на руйнуванні тих систем, яким служив.

Спочатку він виграв на розпаді Радянського Союзу, якому так вірно і віддано служив, ставши дуже значною фігурою у північній столиці росії Санкт-Петербурзі. Потім він виграв на аварії адміністрації Санкт-Петербурга, в якій він був другою особою після Анатолія Собчака, бо саме крах цієї системи привів його на пост президента. Наразі він має обрушити той світ, який зробив його президентом росії, він із цим успішно справляється.

На другому рівні Путін досягає повної самотності, оскільки це головна його проблема, він абсолютно самотній. Путінський бункер це не просто об’єкт нерухомості, це система цінностей та взаємодії з навколишнім світом, від якого Путін абсолютно і свідомо та несвідомо себе ізолював. А оскільки Путін тотожний росії у власному сприйнятті, то й росія також має бути повністю ізольована від навколишнього світу.

Якщо ми подивимося на справжні цілі спецоперації на найглибшому рівні, наголошує Бєлковський, то це обвал того світу, в якому росія існує, і повна ізоляція, самотність росії. Ціль два вже досягнута, країна ізольована. Вийти з цієї ізоляції вона не зможе швидко навіть після виходу путіна. Довіра до росії підірвана і повернути її разом із ринками, разом із будь-якими каналами комунікації з навколишнім світом буде дуже-дуже складно навіть наступному поколінню російських політиків і людей взагалі.

Російський диктатор впевнений, що своїм газовим і нафтовим терором змусить Захід піти на уступки. Він вже шкодує, що погодився на зернову угоду, але не може пересилити Реджепа Ердогана.

Тому увесь світ повинен бути послідовний у своїх діях. Генсек НАТО Єнс Столтенберг у своєму виступі чітко підкреслив, що якщо росія не зазнає військової поразки, то Західний світ програє. І цей посил має бути пріоритетним для усіх.