Зеленський – ООН: експорт російського аміаку через Україну в обмін на полонених

Президент України Володимир Зеленський заявив сьогодні, що розглядає ймовірне відновлення експорту російського аміаку через територію України. Це могло б стати можливим у тому випадку, коли країна агресор росія поверне Україні наших військовополонених. Про цю заяву Зеленського згадує “Європейська правда”.

“Я проти поставок аміаку з РФ через нашу територію. Я б робив це тільки в обмін на наших полонених. Ось що я запропонував ООН”, – сказав глава держави.

Зеленський підкреслив, що під час контрнаступу українських сил на Харківщині в полон потрапили “сотні російських військових”, але у той же час Росія утримує більше українських військовополонених, ніж Україна – російських.

Відомо, що ООН хоче відновити транзит російського аміаку ( виробник добрив “Уралхім”) трубопроводом до Одеси, де його б купував американський трейдер сировини Trammo.

Глава МЗС України Дмитро Кулеба підтвердив, що ООН справді розпочала переговори про відновлення експорту аміаку через Україну. Він додав, що Київ не погодиться на жодну угоду, яка суперечить його інтересам у сфері безпеки.