Тримали у підвалі три місяці, як талісман

Поділитись

У Балаклії Харківської області, яку звільнили від російських окупантів українські військові, продовжують документувати злочини російської армії.

Тут побував уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець.

«Для мене, як Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини важливо особисто поспілкуватися із громадянами, які весь цей час перебували в окупації в очікуванні звільнення», – сказав Дмитро Лубінець.

Омбудсман поспілкувався з колишнім цивільним полоненим Олександром. За словами чоловіка, російські окупанти тримали його «на підвалі» понад 3 місяці, казали, що «сидітимеш у нас як талісман».

Олександр розповів, що йому ще «пощастило», адже він не потрапив на допит до чеченців, тільки до інших російських військових. У камері № 2, розміром менше ніж 7 квадратних метрів, з Олександром впродовж трьох місяців перебували ще 8 людей. Були й камери з полоненими жінками. В тому числі й ті, кому пощастило менше. Про цей жах Олександр згадувати не хоче.

Що таке «пощастило»? Олександр залишився живим. Росіяни застосовували до нього тортури: електричний струм, били битою по голові та тулубу, різали ножем. І це все для того, щоб чоловік зізнався у тому, що був коригувальником вогню для українських військовослужбовців. Він не підписав жодного документа, але каже, що ті, хто зізнався – зникали, і він не знає про подальшу долю цих людей.

Тортури росіяни знімали на камери, записи з яких вони забрали із собою, тікаючи з місця злочину. Можливо, щоб переглядати і отримували задоволення, а, можливо, для того, щоб мати докази воєнних злочинів на підлеглих і змушувати їх продовжувати «служити».

Куди ступає нога російських військовослужбовців, відбуваються масові порушення прав людини, порушення норм міжнародного права – воєнні злочини та злочини геноциду.

Контент Медіа
Privacy Overview

This website uses cookies so that we can provide you with the best user experience possible. Cookie information is stored in your browser and performs functions such as recognising you when you return to our website and helping our team to understand which sections of the website you find most interesting and useful.