Львів’янка, на чиє авто впало дерево, відсудила у чиновників 120 тисяч

У рішенні суду йдеться, що 25 червня 2021 року Ірина Демків припаркувала своє авто Toyota Auris на вулиці Вернигори. У той день у Львові був сильний буревій і на автомобіль жінки впала тополя. Причиною падіння дерева був його незадовільний стан, оскільки воно було уражене прикореневою гниллю, а його вік сягав уже 80 років

Жінка звернулась до суду, щоб відсудити компенсацію на ремонт свого авто, який складав 120 тисяч гривень. Проте комунальники (ЛКП «Зелений Львів» та ЛКП «Левандівка») стверджують, що дерево не було на їх балансі, таку ж відповідь надали й у Залізничній райадміністрації та департаменті містобудування Львівської міськради.

Чиновники всіляко відхрещувалися від дерева, але “забули”, що дерево також є елементом благоустрою !

Використання об’єктів благоустрою

Відповідно до ч. 1 ст. 14 Закону України “Про благоустрій населених пунктів” об’єкти благоустрою використовуються відповідно до їх функціонального призначення для забезпечення сприятливих умов життєдіяльності людини на засадах їх раціонального використання та охорони з урахуванням вимог правил благоустрою території населених пунктів, інших вимог, передбачених законодавством.