Катерина Осадча збирає кошти на будинок для сім’ї з 10-и дітей

Поділитись

Телеведуча започаткувала проект “Дім для дітей”, що покликаний допомагати дитячим будинкам сімейного типу (ДБСТ) з житлом, яке вони втратили під час війни. Першим став ДБСТ Целухіних із Луганщини, у яких війна забрала не лише дім, а й батька. Чоловік загинув, гасячи дім після обстрілу:

Родина Целухіних із Луганщини – особлива родина. Маючи своїх двох дітей, подружжя Ірини та Віталія взяло під опіку Руслана та його старшу сестричку Юлю. Згодом пара прихистила ще дітей, і родина розрослася до будинку сімейного типу. Зараз під опікою Целухіних десять дітей-сиріт, віком від чотирьох до шістнадцяти років. Точніше кажучи, під опікою Ірини. Бо її чоловік загинув у березні, намагаючись після чергових обстрілів російських окупантів погасити від пожежі їхній дім.

Уже покійний Віталій вирішив не евакуюватися, а залишатися та оберігати їхнє житло у Рубіжному. Подружжя завжди мріяло про великий будинок, у якому лунатиме дитячий сміх. І він був у них, допоки росія не прийшла “визволяти” українців. Так діти із будинку сімейного типу Целухіних уже вдруге втратили і дім, і батька.

– Пані Ірина абсолютно стійко і не покладаючи рук рятує своїх дітей. Рятує морально та фізично. Вона є абсолютним взірцем української жінки на війні. Втративши чоловіка та будинок і маючи під опікою десятьох дітей-сиріт, пані Ірина не здається. Почувши її історію, познайомившись особисто, у мене не було жодних вагань, що нам потрібно допомогти родині Целухіних, зробити для них максимум, – каже відома українська телеведуча Катерина Осадча.

У свій день народження, 12 вересня, Катерина оголосила великий збір у 3,2 мільйона гривень. На зібрані кошти телеведуча разом із благодійним фондом “Твоя опора” мають намір придбати для Целухіних будинок на Івано-Франківщині, куди вони евакуювалися.

– Громада області та волонтери багато зробили для родини – привезли їм одяг, техніку, щоби діти могли навчатися. Бо Целухіні виїжджали з кількома рюкзачками і подекуди у них навіть змінних штанів не було, – каже засновниця благодійного фонду “Твоя Опора” Валерія Татарчук. – Також родині надали житло, але воно всього 44 кв.м. Десятеро дітей-сиріт, мама, її рідна донька та старенький дідусь там ледве поміщаються. Але найгірше, що там старенькі двері та вікна, які пропускають холод, і немає опалення. Наш фонд дуже вдячний Катерині Осадчій за таку ініціативу і дуже хоче допомогти зібрати на будинок для родини. Бо попереду зима, і діти повинні бути захищеними.

Дитячий будинок сімейного типу Целухіних перший в рамках великого проекту “Дім для дітей”, який започатковує Катерина Осадча разом із фондом “Твоя Опора”. Вони дуже розраховують на небайдужість українців і допомогу у купівлі дому для десяти дітей-сиріт.

– Ідея проекту з’явилася після тисяч історій, які ми почули, розшукуючи людей у нашому проекті “Знайти своїх”, – каже телеведуча. – Кожна історія родини – це окрема історія трагедії війни в Україні. А в родин, у яких багато дітей, ця трагедія множиться на кількість дітей. Стало зрозуміло, що потрібно допомагати. Тим паче, скоро зима. А родинам з великою кількістю дітей, які залишилися без житла і без місця, де б вони могли перезимувати, діватися нікуди. Тож дуже важливо їх сьогодні підтримати.

Підтримати ініціативу Катерини Осадчої та фонду “Твоя Опора” і допомогти дитячому будинку сімейного типу Целухіних можна за посиланням.