Генерал США закликав бути готовим до розпаду РФ

Поділитись

Генерал у відставці і колишній командувач військами США в Європі Бен Ходжес закликав Захід бути готовим до розпаду російської федерації. Треба, на його думку, готуватися не тільки до падіння режиму Путіна, а всіє федерації. Про це пише “Європейська правда”

“Стає все більш очевидно, що Україна переможе у цій війні, а на Кремль чекає історична криза довіри. Тепер, на мою думку, цілком реально, що викриті слабкості режиму Путіна настільки серйозні, що, можливо, ми зараз є свідками початку кінця – не лише його режиму, а й Російської Федерації загалом”, – підкреслив Ходжес.

У російській федерації проживає 120 різних народів. Це досить нестійка ситуація особливо у випадку, коли успішний контрнаступ української армії підриває довіру до традиційних підвалин легітимності Кремля.

Другим серйозним фактором, який буде тиснути на ситуацію в росії, є збитки економіки, яка втрачає європейський ринок збуту. Не отримує росія і технології. Все це у будь-якому випадку впливає на росіян та інші етнічні групи у РФ. І якщо позиції метрополії послаблюються, то етнічні спільноти вже менше відчувати приналежність до центру.

“Західні санкції змусять еліти у Москві йти на складні економічні компроміси. Вони неминуче пом’якшуватимуть ситуацію для середнього класу у столиці – тому що ці люди є більш безпосередньою загрозою для посадовців – за рахунок населення інших суб’єктів федерації”, – зазначає Ходжес. 

Але Захід, на думку генерала, має бути готовий до розпаду РФ, яка має ядерну зброю. Важливо втримати процеси розпаду, який призведе до внутрішнього конфлікту. Його треба втримати у політичних рамках.