Чи зіграють футболісти Боснії та Герцеговини товариську гру із росіянами

Поділитись

Провідні футболісти Боснії та Герцеговини відмовилися їхати на товариський матч із командою росії. Такий матч дивним чином заплановано провести у листопаді у Санкт-Петербурзі. Контрасність цієї ситуації проявляється у тому, що проти росії Європа, УЄФА зокрема застосувала до росії санкції і відлучила клуби та збірну від усіх змагань під своєю егідою. І хоча Боснія і Герцеговина не входить у ЄС, але географічно розташована у Європі.

Відомо, що УЄФА не впливає на контрольні ігри національних команд.

Разом з тим, покарання стосуватиметься майбутніх змагань під егідою УЄФА, а також фінансової допомоги, що може призвести до виключення з усіх програм союзу. У такому разі дії чиновників ґрунтуватимуться на політичних рішеннях Європейського союзу, якому підпорядковуються всі органи, а не тільки спортивні. Боснійські команди та збірні можуть потрапити під ті ж санкції, що й на російські клуби.

Сайт клубу “Динамо” Київ вважає, що федерація Боснії та Герцеговини швидше за все, відмовиться від спарингу.

Це шлях у нікуди !

Так прокоментував заплановану гру між своєю збірною і збірною держави-агресорки Боснійський тренер Вахід Халілходжич.

«Боснія і Герцеговина справді гратиме проти Росії? А хіба УЄФА і ФІФА не проти цього?

За цим ховається щось велике, щось смердюче. Не знаю… У той час, коли весь світ засуджує Росію за те, що відбувається в Україні, приходять новини, що ми гратимемо з ними товариський матч. Я дійсно здивований і не знаю, що говорити. Це шлях у нікуди.

Іноді я вважаю, що певні особи у футбольні асоціації роблять все, щоб знищити її за будь-яку ціну. І в економічному, і в спортивному планах.

Спорт не повинен бути частиною політики», — підсумував Халілходжич.

Офіційна позиція федерації

Прокоментував анонс запланованого матчу і президент футбольної асоціації Боснії та Герцеговини Віко Желькович. він виступив із заявою стосовно матчу, який планується (наразі провести в листопаді в Санкт-Петербурзі.

«Зараз наш головний і єдиний пріоритет — виступ проти збірної Чорногорії у вересневих матчах Ліги націй. Важливо перемогти Чорногорію — це дозволить нам закріпитися на першому місці в групі і розраховувати продовження успішної боротьби на вихід у дивізіон „A“ турніру.

Крім того, успішний виступ у Лізі націй покращить наші позиції під час жеребкування відбіркового циклу Євро-2024. А адже наша головна стратегічна мета зараз — це вихід на найближчий чемпіонат Європи.

Що стосується товариського матчу з Росією, то, враховуючи прохання члена виконкому нашої футбольної асоціації Фуада Чолпи, в жовтні ми проведемо спеціальні збори і обговоримо тему проведення цього поєдинку», — наводить слова Жельковича офіційний сайт футбольної асоціації Боснії.

Провідні футболісти збірної Боснії та Герцеговини, включаючи капітана цієї команди Едіна Джеко, вже заявили про свою відмову брати участь у матчі зі збірною Росії.

«Я проти цього матчу, поки в Україні страждають і гинуть невинні люди. Я завжди був і залишаюся виключно за мир, і зараз цілком солідарний з народом України в ці важкі для нього часи», — цитує Джеко Dnevni avaz.

До відома: 25 листопада 2005 року Боснія та Герцеговина почала переговори про приєднання до Європейської Унії. Угода про стабілізацію та приєднання була підписана 16 червня 2008 року в Люксембурзі між країнами Європейського товариства та БіГ.

Якщо матч таки відбудеться, усі клуби і збірну БіГ можуть виключити з усіх футбольних змагань.