Сьогодні не рекомендують брати гострого до рук

Поділитись

11 вересня, у день усікновення голови Івана Предтечі, не рекомендують брати в руки гострі речі: нiж, cокиру, пилку, все, що нагадує мyченицьку смepть святого. Навіть хліб не можна нарізати, краяти, краще ламати на шматочки.

11 вересня за традицією вважають кінцем літа і початком зими. , «Іван Пісний — зими батько хресний».

У знак вшанування пам’яті Іоана Хрестителя в цей день не співають і не танцюють, тому що Іродіадова донька танцями і піснями випросила у царя Ірода голову Іоанна Хрестителя.

Отож 11 вересня християни східного обряду шанують Усікновення голови Пророка Іоанна Хрестителя. Вірні Церкви дотримуються строго посту.

Що відомо про цю історію Головосік

Іван Хреститель осуджував царя Ірода за те, що той жив із дружиною свого рідного брата – Іродіадою. Відтак жінка захотіла помститися Іванові і таким чином приховати свій ганебний вчинок.

Коли Ірод святкував свій день народження, для нього танцювала танець донька Іродіади – Соломея. Цей танець дуже сподобався Іродові і він пообіцяв дівчині, що виконає будь-яке її бажання. Дівчина, за намовою матері, попросила відсікти Іванові Хрестителю голову. Ірод не відмовив, і голова Івана була відтята.

За переказами, усікновення голови Івана Хрестителя відбулося 32 року після Різдва Христового, та точна дата цієї події невідома. Відповідно до однієї з поширених версій 11 вересня (29 серпня за новим стилем) цю подію почали вперше поминати в Олександрійській Церкві на противагу святкуванням олександрійського нового року, початок якого припадав на цей день. І у Вірменії згадку про усікновення голови Предтечі встановили цього дня, оскільки там також він був першим днем новоліття. Таким чином, встановлюючи цього дня християнське свято, Церква прагнула замінити язичницькі святкування нового року.