Єврокомісія радить анульовувати росіянам візу

Поділитись

Сьогодні, 9-го вересня, Єврокомісія оприлюднила для держав-країн ЄС рекомендації стосовно візового режиму з росією. Якщо ж власник уже раніше виданої візи вважається загрозою безпеці, то держава, через яку подорожує росіянин, має анулювати візу. Про нові рекомендації Єврокомісії пише “Європейська правда”.

Серед інший рекомендацій – не видавати довгострокові візи.

Виконавчий орган ЄС рекомендує державам-членам під час ухвалення рішень про видачу віз надавати нижчий пріоритет заявникам, які не мають суттєвої причини для подорожі – наприклад, туристам.

Крім того, консульства можуть ухвалювати рішення щодо візових заявок протягом 45 днів (раніше було 15 днів) та вимагати додаткові підтверджувальні документи.

“Враховуючи поточну безпекову ситуацію, консульствам держав-членів слід особливо ретельно перевіряти, чи можуть російські громадяни, які звертаються за короткостроковими візами, вважатися загрозою державному порядку, внутрішній безпеці або міжнародним відносинам будь-якої з держав-членів. Якщо це так, у візі слід відмовити – рішення завжди ухвалюється на основі індивідуальної оцінки”, – зазначається в рекомендаціях Єврокомісії.

Також державам-членам Європейського Союзу рекомендують переглядати чинні короткострокові візи: “Якщо стає очевидним, що умови для видачі візи більше не виконуються, наприклад через те, що тепер власник візи вважається загрозою безпеці, держави-члени повинні анулювати чинну візу“.

Крім того, Єврокомісія радить утримуватися від видачі багаторазових віз з тривалим терміном дії, “оскільки російські громадяни можуть не відповідати умовам для в’їзду в ЄС у довгостроковій перспективі через економічну нестабільність, обмежувальні заходи та політичні події в Росії”.

“Контент Медіа” писав, що вже з 19-го вересня країни Балтії та Польща закривають кордони для абсолютної більшості росіян.